טיול לקולומביה – בואו להתחבר לפסיפס אנושי

שתפו את הפוסט בין חברים

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

קולומביה היא אחת המדינות המעניינות ביותר באמריקה הלטינית. זו מדינה שיש לה הרבה מה להציע, לקולומביה יש היסטוריה, תרבות ומטבח מדהימים. זו גם ארץ יפהפייה עם הרבה פלאי טבע, גבעות מתגלגלות והרים יפים, הוא הוכר כמרכז מצוינות בינלאומי לפיתוח טבע, תרבות ותיירות. תוכלו ללמוד על הערים, העיירות והכפרים המרכזיים שלה מההיסטוריה ועד היום – למידע נוסף כאן.

אתם יכולים גם לבקר בכמה פארקים טבעיים, טריטוריות ילידים ועוד הרבה יותר. תוכלו להכיר את תושבי קולומביה, את המנהגים והמסורות שלהם, כמו גם איך הם חיים בהרים שבהם יש הרבה חיות מפורסמות כמו גורילות הרים, קיימן (תניני נהר גדולים), טפיר (סוס נהר) ועוד הרבה בעלי חיים הם אנדמיים ביבשת זו. 

מה תרצו לדעת לפני שתסעו לקולומביה?

המדינה שידועה בקפה שלה, ידועה גם בסחר בסמים ובמלחמת קולומביה האחרונה. המדינה הייתה מקור מרכזי לקוקאין, מתאמפטמינים ומריחואנה.

כתוצאה מהמלחמה בקולומביה, אלפי אנשים איבדו את חייהם ורבים נוספים נעקרו מבתיהם. רבים מהעקורים הללו חיים בהתנחלויות מאולתרות באזורים הכפריים או בפאתי ערים כמו מדין וקאלי. ממשלת קולומביה המשיכה לקדם את הרעיון של "מלחמה צודקת" וזכות ההגנה העצמית. היו מקרים רבים שבהם היו אזרחים ולוחמים כאחד שנהרגו במהלך סכסוך מזוין או כאשר חיילים פתחו באש על האשמות שווא לכאורה.

ניתן למצוא מידע נוסף על קולומביה ואפשרויות הטיול במדינה גם דרך אתר רד פיינאפל.

כלכלת קולומביה

כלכלת קולומביה היא מהגדולות בדרום אמריקה. למדינה יש כלכלה מגוונת עם תעשיות מסורתיות, כמו גם מגזר שירותים משגשג.

המדינה היא גם אחת מהיצרניות המובילות בעולם של קפה וקוקה. הכלכלה תלויה מאוד בסחר בינלאומי, וקולומביה מדורגת בין הכלכלות המתעוררות המובילות בעולם. בשנת 2016, קולומביה דורגה במקום הראשון בדרום אמריקה עבור תוצר מקומי גולמי (תמ"ג) לנפש ב-$13,918, לפי נתוני הבנק העולמי.

אולי יעניין אתכם

שדרות השקעות מגוונות ביוון

נוף ההשקעות של יוון מגוון ועשיר כמו ההיסטוריה שלה, ומציע יותר מאשר רק את הנופים הציוריים ומיזמי התיירות שהיא מזוהה איתם בדרך כלל. פנינה ים

קרא עוד »