איך לגרום לתיירים לחזור לאותו מקום?

שתפו את הפוסט בין חברים

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

תיירות הפנים בישראל מבוססת על תיירים מקומיים ומונה בסה"כ כמה מיליוני מטיילים בשנה. מקומות האירוח והלינה בישראל אינם עומדים בהכרח בהתאם לצרכים, שכן בחלק מעונות השנה רבים מבעלי הצימרים ריקים ללא נופשים.

תמיד ללא השוואה, יהיה בעלי צימרים שיהיו מלאים בנופשים לצד אחרים עם הרבה חורים ומקומות פנויים. בדרך כלל בעלי צימרים לחרדים שיהיו מלאים מנוסים כבר שנים רבות בתחום, ומעל הכל כבר השיגו קלינטורה שחוזרת מדי שנה או תקופה לנפוש דווקא אצליהם.

ההישג הגדול ביותר של כל עסק הוא לקוחות חוזרים, זה מנוע צמיחה הגדול ביותר של העסק עם משאבים קטנים באופן יחסי. כשמדברים על תיירות המבוססת על תיירים, הקושי לגבש לקוחות חוזרים גדול ביותר, אם כי אנשים שמפעילים צימרים לציבור החרדי מעידים על הצלחה בגיבוש קלינטורה לעסק, מה שלעתים ממלא מראש חלק משמעותי בעונות השנה, ללא צורך בפרסום או פעולה כלשהי.

לפני דוגמאות ספציפיות הכלל הקיים בכל עסק, שאם לקוח יהיה מרוצה הוא יחזור עוד פעם למקום, קיים ביותר גם בתחום התיירות. משפחה חרדית שתשכור צימר או דירה לשבת בצפת, תחזור לשבת נוספת אם האווירה הייתה טובה, והמקום היה ברמה גבוהה ומשמעותית.

בדרך כלל משפחה שיוצאת לנופש בטבריה, לא תרצה שדירת הנופש בטבריה תהיה ברמה זהה לדירתם הפרטית, דירת הנופש תצטרך לספק הרבה מעבר על מנת שהיא תהיה מקום אטרקטיבי לחזור אליו שוב ושוב.

הדברים האטרקטיביים בדרך כלל בצימרים נסובים סביב האבזור המיוחד שקיים במקום. צימרים לחרדים עם בריכה פרטית הוא צורך שרבים לא מוכנים לוותר עליו, אחרים אפילו ישלמו עליו אלפי שקלים בשיא העונה. הצורך בבריכה פרטית כה גדול, ובהתאם גם הציפיות. בדרך כלל בעלי צימרים לחרדים עם בריכה ימצאו מהר מאוד נופשים לשיא העונה, ובדרך כלל יהיו אלו גם נופשים חוזרים.

דירות נופש לחרדים יציעו בדרך כלל אבזור פנימי ברמה גבוהה, אולם לא יהיו בהכרח עם בריכה. הדירות המפנקות יותר יכללו ג'קוזי ולעתים משחקי חצר ובריכה לילדים.

בדרך כלל ככל שהמתחם יעודד תיירות, הקלינטורה תגיע לבד ותחזור שוב ושוב. בעת בניית צימר או דירת נופש השאלה שאנחנו צריכים לשאול האם המקום אכן מעודד תיירים להגיע בזכות עצמו? אם התשובה אינה חיובית למקום לא יהיה זכות קיום לאורך זמן.

אולי יעניין אתכם

טבעות אירוסין מיוחדות

לא ייאמן היא אמרה לו כן, אח שלנו מתחתן. כנראה הרגע המרגש ביותר בחיים של כל זוג הוא הרגע בו מחליטים שזה הזמן להגיד לעולם

קרא עוד »

מארז טבעוני לחג

אתם מוצאים את עצמכם בכל פעם מחדש מחפשים את המתנה המושלמת לחג? לא ברור לכם מה תרצו לקנות לאנשים שאתם אוהבים? אם כך, כדאי שתדעו:

קרא עוד »

כריות לברית מילה

כרית לברית מילה זה לא חלק מהמצווה של ברית המילה. עם זאת, ברית המילה זו סיטואציה אשר בה אנחנו רוצים לפאר ולהדר את המעמד המיוחד.

קרא עוד »

צימרים יוקרתיים

צימרים יוקרתיים הם אולי שם דרמטי עבור מה שהוא בסופו של יום הדבר הפשוט ביותר שיש, מקום מפנק בו אתם יכולים לבלות וליהנות באמת. צימרים

קרא עוד »

סידור מהודר לגבר

כל מה שאת רוצה לתת לבעלך ליום הנישואין זו מתנה שתצליח לרגש אותו? להזכיר לו עד כמה הוא אהוב עליך וחשוב לך? הגיע הזמן שתחשבי

קרא עוד »