הדרכת ניווט

הדרכת ניווט – למי זה מתאים?

חברות רבות מחפשות רעיונות מקוריים לימי גיבוש לעובדים שלהם. בימים בהם ערבי קריוקי הם כבר דבר שבשגרה ועל האש על הגג של המשרד גם כן נחשב לדבר נדוש, וחדרי בריחה לא תמיד יכולים להכיל כמויות גדולות של אנשים, צריך וכדאי למצוא פתרון מקורי. אז הגיע הזמן לצאת מהאור של הניאון אל האור של השמש, אל חיק הטבע ולארגן לעובדים ניווט בשטח. לאור הזינוק בפופולריות של הטרנד החם הזה החלטנו לעשות לכם קצת סדר בראש מהי הדרכת ניווט ולמי זה מתאים.

מהי סדנת ניווט?

סדנת ניווט שונה בתכלית שלה מאותו ניווט כמו שזכינו להכיר דרך הרגליים בצבא בו צריך להגיע למספר נקודות ולחזור לאותו מקום. בסדנאות הניווט אתם תעבדו בקבוצה על פי בחירה שלכם, כאשר ישנם מספר דברים לארגן להדרכת הניווט.

ראשית, ניתן לעשות זאת בכתב חידה כאשר המשתתפים מתחלקים לקבוצות של מספר אנשים ועליהם לפתור יחדיו חידה שתיקח אותם למקום הבא. בנוסף ניתן לעשות ניווט תחנות על פי מסלול ידוע מראש ואף ניתן לאתגר את העובדים שלכם ולארגן להם ניווט ללא מפה, כאשר הם אמורים לזכור בעל פה את המסלול ניווט שלהם.

איך סדנאות ניווט תורמות לימי הגיבוש?

אז בראש ובראשונה סדנאות ניווט מוציאות את העובדים שלכם אל מחוץ למשרד, ולא אל הפאב שמתחת למשרד או למסעדה מעבר לפינה, אלא לחיק הטבע. כולם עולים על בגדי ספורט ומכירים לעומק אחד את השני. שנית, מתחלקים לקבוצות, כאשר ניתן לצוות יחד עובדים שלא מכירים זה את זה או עובדים ממחלקות שונות ובכך ליצור חיבורים חדשים. העובדה שהקבוצות נמצאות תחת משימה, מחברת אותם מאוד, גם אנשים שלא הכירו עד לא מזמן מתחברים במהרה זה לזה על מנת להצליח במשימה שניצבת מולם.

הדבר אולי הכי חשוב הוא שסדנאות הניווט בתוספת לכתב החידה שמצורף אליהן תורמת רבות לעבודת צוות יעילה ויכולות ללמד את העובדים שלכם דבר אחד או שניים.

היתרון המשמעותי של סדנאות הניווט הוא היציאה אל מחוץ לכותלי המשרד כפי שכבר הזכרנו. רובנו כבר נמצאים בתבנית של עבודה מתשע בבוקר ועד שש בערב, וכאשר אנו מוציאים את העובדים שלנו ליום שלם בשטח ליום גיבוש זהו שינוי מרענן עבורם שלא רק תורם לגיבוש שלהם בינם לבין עצמם אלא גם תורם לאווירה טובה יותר בחברה ומשפיע ישירות על אופי ואיכות העבודה בחברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *