אירועים

דגשים חשובים לבחירת מורה לסקסופון

8 במאי 2016 על-ידי dolev ב- שונות עם 0 תגובות

דגשים חשובים לבחירת מורה לסקסופון

מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהוויה שלנו. היא סוחפת אותנו, מקנה אווירה טובה, מאחדת בין אנשים ומהווה תחביב נהדר ואף מקצוע לשנים ארוכות. נגינה בסקסופון למשל, יכולה להיות גם תחביב וגם מקצוע נהדר שעימו ניתן להשתלב בלהקות, או סתם לנגן על מנת ליהנות ולהעביר את הזמן בכיף. אבל כדי ללמוד נגינה מסוג זה חשוב למצוא מורה טוב. אז מהם הדגשים החשובים לבחירת מורה לסקסופון? כמה נקודות חשובות בהמשך.

הכרת כלי הנגינה – לפני שאתם לומדים לנגן בסקסופון או בכל כלי נגינה, חשוב שמורה הנגינה יכיר לכם את הכלי עליו אתם עומדים לנגן. חשוב שהמורה יעבור על ההיסטוריה של הכלי, אופן בנייתו, הסוגים השונים והיכולות שלו. בצורה זאת תוכלו להבין על מה אתם מנגנים ולהתחיל מבסיס טוב.

תיאום ציפיות – חשוב שהמורה יתעניין בכם ויבין מדוע אתם רוצים ללמוד נגינה על סקסופון. ספרו למורה למה בחרתם בכלי הנגינה הזה, מה הציפיות שלכם, ועל אילו סגנונות נגינה תרצו לשים דגש. מורה שמרוכז רק בעצמו ובסגנון הנגינה שלו, לא ממש יתרום להתקדמות שלכם, או יעזור לכם ללמוד בצורה טובה את סוג המוזיקה שאתם רוצים ללמוד ולהכיר.

סבלנות – בבחירת מורה לסקסופון חשוב לבחור מורה בעל סבלנות ואורח רוח. נגינה מסוג זה היא לא דבר מוכר לרוב האנשים, ולכן חשוב שהמורה לסקסופון יהיה סבלני ויבין את הקשיים שלכם במידה וישנם.

ניסיון – בבחירת מורה לסקסופון יש לבדוק האם הוא בעל ניסיון. בדקו כמה שנים המורה מנוסה בלימוד סקסופון ואיזה ניסיון לימודי יש לו (ילדים, מבוגרים, אוכלוסייה מיוחדת ועוד) אם הניסיון הלימודי שלו מתאים לכם, יתכן וזאת התאמה מושלמת.

לימוד טכניקות חימום – נגינה בסקסופון מתחילה מנשיפות המגיעות מתוך הגוף, ולכן חשוב לשים דגש בלמידה על טכניקות חימום. לשם כך יש לבחור במורה לסקסופון שיודע להעביר טכניקות חימום נכונות ועושה זאת בסבלנות ועם ניסיון רב.

לימוד על כלים אחרים – רבים האנשים שמעוניינים ללמוד נגינה על יותר מכלי אחד, ולכן יש למצוא מורה לנגינה שיכול ללמד אתכם נגינה במגוון כלים. כיום ישנם מורים לסקסופון המתמחים גם בלימוד נגינה על חצוצרה ועל שאר כלים. מורים מסוג זה נחשבים למקצועיים ולטובים בתחום.

אז אם המורה שאתם מתלבטים לגביו עומד בכמה מהדגשים שמנינו, יכול להיות שעומד לפניכם מורה מקצועי לסקסופון שיכול להוביל אתכם בשבילי המוזיקה הקסומים. אנו ממליצים להתחיל ללמוד, להכיר את המורה ולהבין לבד האם זאת התאמה מושלמת או שיש להתחיל ולחפש מורה אחר.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*