אירועים

עריכת כנסים – למה ואיך עושים את זה כמו שצריך?

27 באפריל 2016 על-ידי dolev ב- לעסקים עם 0 תגובות

עריכת כנסים – למה ואיך עושים את זה כמו שצריך?

בפני כל חברה או עסק, עומדים שורה של אופציות כיצד לפרסם את עצמה, כיצד לשווק את עצמה ללקוחותיה, לקוחות פוטנציאליים או לספקים שונים בתחום אשר היא רוצה לעבוד איתם. החברה יכולה לעשות את זה בדרכים קונבנציונאליות, כמו פרסום בתקשורת, פרסום באינטרנט, יצירת קשר באמצעות אנשי מכירות ועוד. אך היא יכולה לעשות את זה בצורה מרשימה וגדולה יותר, באמצעות כנסים.

אין זה סוד שבעשרים-שלושים שנה אחרונות, הרעיון של כנסים תופס מאוד חזק בעולם העסקי. חברות רבות מארגנות אירועים שונים, הן במטרה לחשוף את עצמן בפני קהל לקוחות חדש והן במטרה לחשוף מוצרים ושירותים שהן משיקות. כמו כן חברות רבות עורכות כנסים מקצועיים במטרה לעלות את שם החברה ולהציג אותה כבעלת מוניטין מקצועי וייחודי בתחום.

הרעיון של כנסים הוא מאוד פשוט, החברה מזמינה אנשי מקצוע, אנשי תקשורת, יח"צנים, ואנשים נוספים מהתחום, לפעמים אפילו פוליטיקאים מהעבר או מהווה, עורכת ערב השקה מיוחד לפני מועד הכנס, בוחרת אם לערוך את הכנס במשך יום אחד או יותר, מזמינה חברת קייטרינג יוקרתית, וכך הקהל נהנה מאירוח איכותי. כמובן שכל זה צריך להיות באולם מיוחד ומתאים עם חנייה ושאר השירותים שהאורחים צריכים בשביל שיוכלו ליהנות מהכנס. הרבה פעמים חברה שמארגנת כנס שכזה, עובדת באופן צמוד עם מפיק אירועים שאחראי להפוך אותו לאירוע ייחודי וגדול.

לעריכת כנסים, בכל תחום שהוא, יש כמה מטרות:

ראשית, הוא מאפשר לחברה למתג את עצמה כחברה מובילה בתחום. חברה שמארגנת כנס מקצועי, זו כבר חברה רצינית, בעלת מעמד, חברה שאנשים מגיעים לכנס שלה בשביל לשמוע מה יש לאנשיה לומר.

שנית, זה מאפשר לאנשים בכנס ובפרט לאנשי החברה, למכור את מרכולתם בפני אחרים. זהו פתח טוב לעשיית עסקים. מה שנקרא לעשות מינגלינג, כלומר להסתובב בין המוזמנים לכנס, להציג בפניהם כרטיס ביקור, לספר להם על החברה וכדומה.

שלוש, החלפת רעיונות. זה נכון במיוחד לכנסים מקצועיים (אקדמיים, רפואיים, תרבותיים) אך גם בכנסים עסקיים, זה זמן טוב להחליף רעיונות, אשר אחר כך לוקחים למשרד ומפתחים אותם.

ארבע, חשיפה תקשורתית. כנס טוב הוא כנס שמגיע לתקשורת (מהסיבות הנכונות). אם התקשורת נחשפת ומספרת על הכנס, אז סימן שהיה בו משהו חשוב ומהותי, וכך גם החברה זוכה בפרסום חינם. לעיתים כתבה יפה על כנס, שווה עשרות אלפי שקלים של פרסום בתקשורת הכתובה או האלקטרונית. לכן גם חשוב להשקיע בהזמנת אנשי תקשורת ובעבודה עם אנשי יחסי ציבור על הכנס.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*