אירועים

מחסן עץ לגינה

8 באפריל 2016 על-ידי dolev ב- שונות עם 0 תגובות

מחסן עץ לגינה

בית שכולל גם גינה קטנה (או גדולה, למי שאוהב לחלום בגדול) הוא חלום של רבים וטובים, וקל להבין למה: מי מאיתנו לא רוצה לשבת בגינה ביתית שכולה קסם ונחת, להתרגע עם כוס קפה או תה, לשמוע את ציוץ הציפורים ולראות את הטבע במלוא הדרו נשקף מסביב?

לראות את החלום מתממש

לא מעט ישראלים מגשימים בשנים האחרונות את החלום (שמקורו, אגב, בחלום האמריקאי הנפוץ על בית בפרברים שלצידו גינה מטופחת) וזוכים בבית עם גינה – בין אם בית במרחב הכפרי באחת ההרחבות של המושבים או הקיבוצים, ובין אם דירת גן בעיר.

אבל כשהם יושבים בגינה הם לא רואים את החלום מתממש לנגד עיניהם אלא בעיקר בלגן – האופניים של הילד זרוקים בפינה אחת, הקורקינט של הילדה מושלכים בפינה שנייה, מכסחת הדשא שוב ניצבת במרכז הגינה מוקפת בקרשים שנשארו מבניית שולחן הפיקניק ושחבל לזרוק כי עוד מעט ל"ג בעומר והתוצאה נראית כמו פסל סביבתי מוזר וישנם עוד פריטים לא ברורים שמפוזרים ברחבי הגינה, שבמצב כזה לא באמת מספקת את הנחת המיוחלת ולא ממלאת את התקוות שתלו בה.

הפיתרון: הוספת מחסן עץ לגינה.

פתאום הגינה נראית גדולה יותר

מחסן עץ, ואפילו כזה צנוע במימדיו, מאפשר אחסון נוח ויעיל של כל הפריטים שאין להם מקום אחר ושבהיעדר מחסן מוצאים עצמם מושלכים ברחבי הגינה ומקשים על מיצוי הפוטנציאל שלה.

ברוב המקרים מי שמוסיף לגינה מחסן מגלה מחדש את קסמה ואפילו רואה אותה פתאום כגדולה יותר מכפי שהייתה במקור – עוד סיבה טובה להשקיע במחסן עץ.

למה דווקא עץ?

ישנם כמובן גם מחסני פלסטיק לגינה, וחלקם אפילו איכותיים למדי, אולם בכל זאת מומלץ להעדיף את אופציית העץ, וזאת מהסיבות הבאות:

* מחסני עץ לגינה נהנים מעמידות מרשימה במיוחד לפגעי מזג אוויר שונים (גשם, חום, חשיפה ישירה לשמש וכו') וישרתו אתכם נאמנה במשך שנים רבות רבות.

* מחסן עשוי עץ בוער לאט יותר, כך שאם חלילה פורצת בו שריפה קל יותר להשתלט עליה.

* בידוד משובח – אמנם השהות שלנו בתוך המחסן שבגינה היא לרוב קצרה מאוד, אולם גם כך הבידוד המוצלח שמספק העץ הופך את הטמפרטורות בתוך המחסן למתונות יותר ואת השהות לנעימה יותר.

* אסתטיקה – בנוסף לכל הסיבות הפרקטיות, ואולי אפילו בראש ובראשונה, הוספת מחסן עץ לגינה לא פוגמת באסתטיקה שלה אלא להיפך, מעצימה אותה שכן העץ יוצר הרמוניה נעימה לעין עם שאר המרכיבים בגינה.

תחזוקת מחסן עץ

מחסני עץ לגינה זקוקים לתחזוקה נאותה – אבל בהחלט לא כזו שהיא מורכבת מדי כך שעדיין מדובר באופציה המשתלמת ביותר מבחינת יחס עלות תועלת.

למעשה התחזוקה היחידה הנדרשת ברוב המקרים היא צביעת המחסן אחת לפרק זמן מסוים (בהתאם לעץ ממנו הוא עשוי) כשהצביעה מספקת הן הגנה לעץ והן מחדשת את יופיו.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*