הסכם ממון לפני או אחרי החתונה – כמה עובדות שיעזרו להחליט

הסכם ממון לפני או אחרי החתונה - כמה עובדות שיעזרו להחליט

שתפו את הפוסט בין חברים

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

החלטתם למסד את הקשר ביניכם וסגרתם אולם, בחרתם שמלה וחליפה, דיג'יי וצלם ועכשיו אתם עומדים בפני החלטה נוספת – האם לערוך הסכם ממון ומתי. 

הסכם ממון

במצבים הללו לא חושבים בכלל על מצב של פרידה, אבל החיים מלאי הפתעות ולעולם אי אפשר לדעת מה יביא אתו המחר. אם אתם בעלי ממון או נכס כדאי שתגנו על עצמכם ורכושכם. חלוקת הרכוש על פי חוק במקרה של פרידה מתחלקת שווה בשווה בין בני הזוג ואין התייחסות מיוחדת למי היה שייך הרכוש לפני הנישואים. 

הסכם ממון מגן על כל אחד מבני הזוג והרכוש שהביא למערכת הזוגית. הסכם ממון הוא מסמך בעל תוקף משפטי ועורך הדין שכותב את ההסכם צריך לייצג את שני הצדדים בצורה הוגנת וישרה. האם רצוי לחתום הסכם ממון לפני או אחרי החתונה – כמה עובדות שיעזרו להחליט. 

לפני החתונה או אחריה

התשובה היא ברורה מאוד – לפני החתונה. אומנם הסכם ממון יכול להעלות תחושות לא נעימות וחששות, בעיקר מהצד שאינו בעל הממון. רגשות כמו חוסר אמון ופגיעה עלולים לצוץ וגם עימותים וויכוחים וברור לגמרי מדוע תעדיפו להימנע מכך לפני החתונה אך חשוב שתשימו לב כי עניין סביב הסכם ממון יכול להיות בדיקת מצב לגבי הקשר ובן הזוג אתו אתם עומדים לקשור את חייכם. התעקשות רבה מהצד שאינו רוצה בהסכם הממון, כרגע או בכלל, צריכה לעורר שאלות ותהיות בנוגע לזוגיות שלכם. 

אחרי החתונה

מבחינה משפטית אין הבדל בין הסכם ממון לפני החתונה או אחריה, אך סביר להניח שאחרי החתונה תתקשו למצוא זמן מתאים להעלות את הנושא ותתקשו למצוא זמן לערוך את ההסכם,.

אולי יעניין אתכם

5 טיפים לבחירת השיש המושלם
כללי
dolev

5 טיפים לבחירת השיש המושלם

שיש למטבח הוא אלמנט עיצובי אך פונקציונלי וצריך לשים לב שהוא יתאים גם לצרכים וגם למראה הכללי של המטבח. איך בוחרים את השיש המושלם?  עמידות

קרא עוד »
חליפות חתן כחולות
ביגוד לאירועים
dolev

חליפות חתן כחולות

חליפות חתן כחולות הן הטרנד החדש היום. החליפות מבוססות על הגוון הכחול כאלמנט מרכזי בהן. להלן מספר סוגים של חליפות חתן כחולות שייצרו עבור המשתמש

קרא עוד »