ההיסטוריה של בשר מעושן – ואיך הוא תפס בארץ

אם אתם חובבי בשר כמו אנשים רבים, סביר להניח שאתם נהנים לנסות מתכונים חדשים. ישנן דרכים רבות ליהנות מבשר, מהגריל לתנור. אולי אחת הדרכים הפופולריות ביותר לסעוד היא עם בשר מעושן. לצורך כך נצטרך מעשנת. כדאי גם להבין כיצד היא החלה את דרכה…

ההיסטוריה של בשר מעושן – ואיך הוא תפס בארץ

אחד הדברים היותר אהובים במדינתנו הקטנה הוא לעשות "על האש". עם השנים, נכנסה אל תוך חיינו גם המעשנת, שכביכול עושה את אותה העבודה אך הרבה יותר טובה ואיכותית. מעשנת קיימת כבר אלפי שנים, אז כמובן, היו מעשנים את הבשר על מתכות ברזל ומעבירים אותם את כל התהליך המוכר לצורך הכנת בשר.

בשנים האחרונות, המעשנות תפסו כיוון אחר ובעיקר סטייל וצורה שונה, ומכיוון שכך היא נראית כאילו המצאה חדשה אך הדבר אינו כך. למעשנת אלפי צורות שונות, כשבכל אוכלוסייה ועם, היא מתקבלת בצורה אחרת מבחינת המבנה והצורה שלה.

בשר מעושן – למה הוא כל כך אהוב

לבשר מעושן יש טעם מובהק מתהליך העישון שלא ניתן לשכפל דרך התנור או הגריל. לבשר מעושן יש את הטעם שלו ואת המראה שלו והוא לעולם לא יהיה כמו זה המתקבל מתנור וכדומה. לבשר מעושן, יש את הפריכות וגוון הצבע, שעושים אותו לכל כך ממכר בעיני רבים בעולם.

שלושה סוגים לבישול בשר

  • ישנם שלושה סוגים עיקריים בכל הנוגע לבישול בשר. עישון קר, הוא שיטה שבה טמפרטורות בית העשן נשמרות על 68 עד 86 מעלות פרנהייט. טווח טמפרטורות זה יעזור לבשר לקבל את טעם העשן ולהישאר לח.

 

  • עישון חם הוא שיטה שנייה, המשמשת לחשיפת הבשר לחום ולעשן כאחד. משתמשים בבשר מרפא בתהליך וטמפרטורות של 126 עד 176 מעלות פרנהייט, משמשות במהלך הבישול.

 

  • האפשרות האחרונה היא צליית עשן. בשיטה זו עישון משולב עם צלייה או אפייה. שיטה זו מכונה גם צליית בור. ניתן להשלים את התהליך בעזרת צליית עשן, בור ברביקיו או תנור לבנייה שנורה בעץ. הטמפרטורות עולות מעל 180 מעלות פרנהייט במהלך תהליך זה.

    על מנת למצוא מעשנת איכותית שתענה על הצרכים שלכם,
    אתם מוזמנים להיכנס לאתר של טולמן ולעיין:
    https://toolman.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *