ריהוט מוסדי

למה אנשים מעוניינים בכסא של אליהו הנביא?

ידוע ומקובל כי אליהו הנביא הוא מלאך הברית. בכל ברית מילה אשר בה מלים ילד יהודי ומכנסים אותו בבריתו של אברהם אבינו משתתף גם אליהו הנביא. אנחנו אמנם לא מסוגלים לקראות אותו בעיניים הגשמיות שלנו אך הדבר ידוע ומקובל מדורי דורות. רבים מבקשים להשתתף באירועי ברית מילה רק בגלל העובדה הזו כי אליהו הנביא מגיע אף הוא להשתתף בשמחה.

כיסא של אליהו

מסיבה זו ישנו גם הכיסא המיוחד בכל אירוע ברית, כיסא של אליהו הנביא הוא מכונה. מדובר בכיסא אשר אותו מכינים עבור אליהו הנביא אשר עליו מניחים את התינוק במהלך הטקס.

הסנדק אף יישב עם הילד על הכיסא המיוחד בעת עריכת הברית בפועל.

מסיבה זו אנחנו אכן מוצאים כמעט בכל בית כנסת את כיסאו של אליהו הנביא כמו גם באולמות שם עורכים בריתות. כי הכיסא הוא למעשה אחד המרכיבים הבולטים באירועי הברית.

קונים כיסא של אליהו

כאשר בית כנסת או אולם אירועים מבקש להשלים את הריהוט מוסדי למקום, הוא חייב לדאוג גם כי יהיה לו כיסא של אליהו מתאים. הכיסא המלכותי, הגבוה והמיוחד הוא זה שישמש לצורך עריכת בריתות. אז נכון שאם אין כיסא, הדבר אינו מעכב כמובן ואפשר לעשות שימוש בכל כיסא אחר. אך הכיסא המיוחד הינו מכובד מאוד ומתאים לאירוע ולכבודו של אליהו הנביא ומלבד זאת מודבר בכיסא שמבחינה פרקטית היא מקלה מאוד על העבודה של המוהל. היות והכיסא הוא למעשה כמעט בגבוה של שולחן וכך הוא יכול לבצע את העבודה העדינה והריגשה בצורה הכי מדויקת.

חשוב לציין כי יש מקומות שם רוכשים שתי כיסאות. אחד לאליהו הנביא ואחד לסנדק שיישב עם התינוק על ברכיו.

אליהו מלאך הברית הרי שלך לפניך….

במהלך טקס הברית אומר המוהל את המשפט הזה והוא מבקש מאליהו הנביא – עמוד לימיני לסמכני. אין מרגש מטקס ברית המילה אשר בו מצטרף עוד תינוק קטן למעגל הענק של עם הנצח. אליהו הנביא הנמצא במקום מגביר את ההתרגשות של הנוכחים המנצלים את המעמד רווי ההוד לבקשות ולתפילות בזכותו של אליהו הנביא זכור לטוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *