מה ההבדל בין גיטרה חשמלית לגיטרה בס

מה ההבדל בין גיטרה חשמלית לגיטרה בס

אין כמו הרגע המרגש הזה שבו מחליטים להירשם אל לימודי נגינה. זהו רגע מכונן אשר הופך אדם רגיל שאין לו כל ידע בנגינה על כלי מוזיקלי, לאדם שיכול לנגן בצורה טובה ואפילו כזה שאר מגלה כי יש לו כישרון נגינה חבוי שיכול להביא אותו אל קריירה מוזיקלית עניפה. במידה ואותו אדם בעל העדפה מאוד בורה אל תחילת מסלול נגינה על הגיטרה, זה חשוב מאוד לבחור את  הגיטרה שאיתה פותחים את שיעורי הנגינה בצורה נבונה. מורי נגינה יציינו כי עדיף להתחיל את הלימודים על גיטרה קלאסית, אבל ממה נובעת הבחירה הזו עלפני בחירה בגיטרה חשמלית או גיטרה בס, למשל?

מה ההבדלים בין אחת לשנייה

קודם כל לפני שניגשים לרכוש גיטרה דרך חנות גיטרות, כדאי לפני הכל להבין כי גיטרה חשמלית היא מעין גרסה משודרגת של גיטרה קלאסית…. וגיטרה מסוג בס שיכולה אף היא להיות חשמלית היא סוג של שדרוג של גיטרה בס רגילה  שהיא דומה במאפיינים שלה אל זו הקלאסית, עם 4 מיתרים בלבד.

בגיטרה מסוג אקוסטית, קלאסית וחשמלית מנגנים למעשה אקורדים ותווים ולעומת זאת בנגינה על גיטרה בס מנגנים רק תווים בצלילים נמוכים שמאוד מאפיינים את הגיטרה הזו שמתנגנת לה ברקע ומלווה את יתר כלי הנגינה.

והבדל חשוב שמייחד את הנגינה על גיטרה בס, הוא שהתווים של הגיטרה מן הסוגים האחרים נכתבים על מפתח סול ושל הבס על מפתח פה. הווה אומר כי המיקום של התווים שונה אף הוא.

על איזו גיטרה לומדים לנגן

במידה וכבר מדובר באדם אשר למד נגינה על גיטרה קלאסית הוא יוכל להתקדם לנגינה על גיטרה חשמלית ללא כל בעיה, כי מדובר באותה הטכניקה של הנגינה. אולם, אם זה אדם שמעוניין לעבור אל לימודי נגינה על גיטרה בס, כדאי לו להבין כי הוא יצטרך ללמוד את הטכניקה שהיא שונה ומצריכה לימודים מבראשית כמעט… אין כל מניעה ללמוד נגינה על כל סוג של גיטרה שקיים, רק צריכים להבין למה לצפות בכל שלב עם הבדל משמעותי של נגינה שמצריכה גיטרה מסוג בס לעומת כל השאר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *