מפיקי אירועים

הסודות מאחורי מפיקי אירועים

מפיקי אירועים הם עם מיוחד כזה. הם מגיעים מכל מיני מקומות בארץ וידועים על כך שהם אנשים מוכשרים מאוד. יש סוגים רבים של מפיקי אירועים, גבוהים ונמוכים, יפים ומכוערים. כמובן שיש גם מפיקות אירועים. הכל תלוי איפה מחפשים. הבחירה של מפיק אירועים צריכה להיעשות בקפידה וחשוב לזכור כמה דברים קטנים לפני שבוחרים מפיק.

הדבר הראשון שחשוב לזכור בבחירת מפיק אירוע, קודם כל איזה אירוע אנו מפיקים? גדול או קטן, כמות משתתפים, מקום בארץ, איזה סגנון. יכול להיות שהאירוע הינו אירוע פרטי ואז נבחר מפיק אירועים מסוג מסוים ואם האירוע הוא עסקי נבחר במפיק אירועים מסוג שונה. נגיד שבחרנו מפיק אירועים והסכמנו כל החברה שהוא המפיק האידיאלי. עכשיו נותר לשלוח לו את הבריף – מה אנחנו בעצם רוצים באירוע עצמו ולראות את תגובתו. לאחר שמפיק האירוע עובר על הבריף, הוא ישלח לנו את הצעתו הראשונית כולל קונספט אירוע וכל מה שיש לדעת.

אם מפיק האירועים הינו מפיק מעולה, אנחנו בקושי נצטרך לגעת במה ששלח ויהיו לנו רק הערות מינימאליות, אם מפיק האירועים אינו כל כך טוב, וודאי שנמצא המון טעויות ודברים שלא כל כך נאהב ואז גם בטח נרצה לעבוד עם מפיק אחר. הבחירה היא קריטית. תחשבו שכל האירוע יושב על כתפיו של המפיק. ההבדל בין מפיקי אירועים הינו ההבדל בין אירוע מוצלח לאירוע כושל.

נכון שאנחנו שמים המון על כתפיהם של מפיקי האירועים, מצד אחד. מצד שני, זוהי עבודתם. מצד שלישי – גם אנחנו יכולים לבחור להיות מעורבים בהקפת האירוע ולהוריד ממפיק האירועים המון לחץ או עומס שיש עליו. אנו משלמים למפיק כסף עבור בדיוק השירות הזה, עם זאת, גם אנחנו נרצה להיות מעורבים בהפקה על מנת שלא נתאכזב אח"כ. כל כך הרבה דברים צריך לדעת על ההפקה, לכן חייבים לקחת מישהו עם ניסיון כשהמישהו הזה הוא איש הפקה.

אנו נוטים לחשוב תחילה שאנחנו יכולים להסתדר ללא מפיק אירועים ולאט לאט מבינים שזה כמעט בלתי אפשרי. ואז, כשאנחנו לוקחים את מפיק האירועים, העניינים מתגלגלים ואז שוב אנחנו בטוחים שהיינו יכולים לעשות את זה גם ללא מפיק, אך אנחנו טועים בגדול. מפיקי אירועים עושים כל כך הרבה דברים מאחורי הקלעים שאנחנו בכלל וכלל לא מודעים אליהם. אז שורה תחתונה, אי אפשר להפיק אירוע מוצלח ללא מפיק אירועים מקצועי.

עכשיו כשהבנו שחייבים לקחת מפיק אירוע שיהיה צמוד אלינו לאורך כל זמן ההפקה וגם באירוע עצמו, נחליט מי יהיה מפיק האירועים שלנו. עדיף מישהו עם המלצות מחברות שהן דומות לחברה שלנו או לפחות שהאירוע יהיה דומה לאירוע שלנו. אנו לא ניקח מפיק אירועים שמתעסק בהפקת כנסים אם אנחנו רוצים להפיק אירוע שהוא מסיבת פורים. בסה"כ נישאר בהיגיון בעניין הזה. אנחנו יכולים לקחת את אותו מפיק אירועים שמתעסק לכנסים להפיק לנו כנס, זה בהחלט יהיה רעיון נהדר. כל מפיק והתחום שלו. אומנם יש מפיקים שהם רבי תחומים, אך זה כבר סיפור אחר לגמרי.

תודה שהייתם איתנו בנהלך הכתבה הזו. בכתבה הבאה נבין יותר לעומק על מה מפיק אירוע מתמקד, מה חשוב להבין ומה יכול לעבור גם ללא החלטה החלטית במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *