תפילין לבר מצווה

אירוע בעל עוצמה ומשמעותי,הינו ללא ספק טקס בר המצווה והעלייה של חותן המצוות לתורה. זו הפעם הראשונה שבו חתן המצווה מניח תפילין לבר מצווה. הסימבוליות של הפרשה שעל פי התאריך העברי נולד הילד שעולה כעת למצוות, מרגשת אף היא והילד מתכונן הרבה לפני עלייתו לתורה לקרוא נכון ובהטעמה על פי עדו, אם העדה הספרדית או אם האשכנזית. מי שמכין את הנער הוא רב שילמד אותו גם כיצד להניח נכון תפילין.  כאשר הנער עולה, הוא יעלה בשבת חתן שהיא זו שאחרי שהנער יעלה לתורה, משפחתו תזמין את המוזמנים אליה לסעודה.

לכבד את המעמד המיוחד עם תפילין כשרות לבר המצווה

יש לכבד את המעמד המיוחד ולכן, אבות רוכשים תפילין לבר מצווה אשר תהיינה כשרות ומהודרות, על מנת לכבד את המעמד. כל משפחה שמחה ומתרגשת לפני ההכנות לבר המצווה של בנם, היות וזה אחד מהאירועים שייחרטו בזיכרונם ובזיכרון בנם, אשר כבר הפך לנער אחראי והוא אפילו יכול להיחשב כבר כחלק ממניין בבית הכנסת ובאירועים דתיים אחרים. יש כאלה שרוכשים לבנם ערכה שלמה של תפילין עם טלית וכיפה. התפילין משתנים על פי איכות העור ורצוי, כי העור יהיה של בהמה גסה. כדאי לבחור נכון את התפילין עבור חתן בר המצווה ולשלם מחיר סביר. זו הסיבה שיש לבדוק היטב בין החנויות לממכר תשמישי קדושה.

מדוע קיים הבדל בין מחירי התפילין?

ישנו הבדל במחיר של תפילין לבר מצווה אשר עשויות מעור של כבש או עז, שנחשב לזול יותר, מאשר של בהמה גסה שמחירן יהיה יקר יותר. אנשים חילוניים אינם מבינים ולכן, כדאי כי יתייעצו עם הרב אשר מכין את בנם לקראת הפרשה בבית הכנסת ביום שבת חתן. החסרונות של תפילין פשוטות הוא, השחיקה שלהן וזה מה שבעצם עשוי לפסול אותן. יש לבדוק כי יהיו אלה תפילין כשרות, כך שתהיו בטוחים כי הן איכותיות. אנשים מסורתיים מכירים מקומות שונים שבהם ניתן לרכוש תפילין כשרות ומהודרות, אשר ילוו את בנם בהמשך, כאשר יהיה  צורך להניחם במעמדים מסוימים, או שבנם שהוא מסורתי יניח בכל בוקר תפילין לאחר הגיעו לגיל 13 שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *