דברים שחשוב לדעת ליפני שמעצבים את המסעדה

לא משנה איזה סוג, גודל, או מיקום המסעדה, לכל מסעדה יש פריסה בסיסית הכוללת כמה אזורים כלליים כמו חזית המסעדה, מטבח ושירותים. עיצוב ופריסה נכונה תוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים של המסעדה החדשה, תסייע ליצור חווית לקוח חיובית ותתרום לבניה נכונה של העסק החדש.

חזית המסעדה – לא פחות חשובה

חזיתה של מסעדה חדשה חשובה מאוד בדיוק כמו פנים המסעדה, בעיקר כשמדובר בהשגת לקוחות חדשים. עם זאת בהתאם לקונספט המסעדה שלך אתה יכול להשתמש בשלטים, מוסיקה, תאורה, בלונים או פרחים בכדי להפוך את הכניסה לאטרקטיבית יותר. למרות שחדר האוכל, הבר והמטבח הם חלקים מרכזיים וחשובים בעיצוב מסעדה חדשה, אסור לשכוח את אזור הכניסה והחזית. אחרי הכל, זהו האזור הראשון שהלקוחות רואים. שילוט, תאורה, ישיבה ועיטורים הם רק רעיונות בודדים שניתן לשלב בעת פתיחת מסעדה חדשה, עם קצת מחשבה ודמיון אפשר ליצור חזית מופלאה יותר. דוגמה נוספת היא הוספת לוח תפריט מחוץ למסעדה או תפריט זכוכית, הצבת התפריט באזור הכניסה של המסעדה החדשה שלך היא דרך מצוינת להציג את סוגי האוכל שיש לך להציע ולפתות את הולכי הרגל שעוברים ליד המסעדה. הקפד שיהיה תאורה נאותה על לוח התפריט, כך שלקוחות יוכלו לקרוא אותו גם בערב כשחשוך. ייחד עם זאת  אתה יכול גם להשתמש בלוח סנדוויץ' בצד באזור שמופנה לעוברי אורח כדי לפרסם את התפריט היומי או תפריט הלילה המיוחד.

אזור ההמתנה מה הוא? וכיצד לנצל אותו נכון?

לא לכל המסעדות יש מקום המוגדר כאזור המתנה. יש מסעדות אשר הגדירו מיקום כאזור המתנה, בעוד שיש כאלה שבחרו לשלב את אזור ההמתנה בסמוך לאזור הבר. יחד עם ספסלים או כיסאות ללקוחות בכדי שיוכלו להמתין בנוחות. באזור ההמתנה שהגדרת מומלץ לפזר כמה תפריטים בקרבת מקום ללקוחות כדי שיוכלו לעיין בו בזמן שהם מחכים.

זה גם מקום טוב להציג לוח מודעות של אירועים אחרים במסעדה שלך ( טעימות יין , מבצעים לשבוע, וכו…)

שירותים – לא פחות חשוב ממרכז המסעדה

עיצוב ואווירת המסעדה צריכים להמשיך גם לשירותים במסעדה. את ניקיון ותקינות השירותים מומלץ לבדוק לפחות פעם אחת בתחילת כל משמרת (רצוי לעתים קרובות יותר אם מדובר בשירותים עמוסים). מומלץ להקצות אדם אשר יהיה אחראי לתקינות השירותים במשמרת, לבדוק שלא חסר נייר סבון, או כל פרט אחר שיכול לפגום ברמה של השירותים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *