כמה אלכוהול מותר בזמן נהיגה לנהג צעיר לעומת ותיק?

כמה אלכוהול מותר בזמן נהיגה

שתפו את הפוסט בין חברים

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

שתיית אלכוהול בזמן נהיגה אסורה לכל נהג בין אם מדובר בנהג ותיק ובין אם מדובר
בנהיגה בשכרות לנהג צעיר והעונש על נהיגה בשכרות הינו מחמיר במיוחד. אכיפה של נהיגה בשכרות הפכה להיות משמעותית יותר בשנים האחרונות ונראה כי משטרת ישראל אינה מגמישה עמדות בנושא. ובכל זאת ישנו הבדל בין שני סוגי הנהגים ובנוגע לכמות האלכוהול המותרת אצל כל אחד מהם בדם וזאת מכיוון שאחוז התאונות בקרב נהגים צעירים גבוה באופן משמעותי מאחוז התאונות בקרב מבוגרים יותר.

ההבדלים בין נהג ותיק לצעיר

חשוב לציין תחילה כי הבעיה העיקרית שלמרבית הנהגים הצעירים היא שהם אינם מכירים את החוקים והכללים בנוגע לאחוזי האלכוהול המותרים לשתייה בזמן נהיגה מה שגורם לרבים מהם לעלות שיכורים על ההגה ולאחר מכן להיתפס .

בעוד נהג ותיק מותר להיתפס עם ריכוז אלכוהול בגובה.0.05 מיליגרם נהג צעיר, מתחת לגיל 24, לא יכול להיתפס עם יותר מ0.01 מיליגרם. זהו הבדל משמעותי אשר נהגים צעירים לא תמיד שמים אליו לב. גם בתחום הענישה ישנו הבדל בין הנהגים ועונשו של נהג צעיר יהיה חמור יותר מעונשו של נהג ותיק. בין העונשים המקובלים לנהגים צעירים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול תמצאו החרמה של הרכב, שלילה באופן מיידי של הרישיון לשלושים ימים וכן ריצוי מאסר בפועל.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה אחת העבירות החמורות ביותר אותן נהגים עלולים לבצע בין אם הם ותיקים ובין אם הם צעירים. למרות זאת ניתן לראות כי האכיפה כלפי נהגים צעירים הינה אדוקה ואף קשוחה יותר וזאת בגלל מספר התאונות הרב אותן נהגים צעירים עושים במקרים רבים בעקבות חוסר מודעות. אין תופעה מסוכנת יותר מנהיגה בשכרות, שימו לב שאתם עולים לרכב נקיים מאלכוהול.

רוצים לקבל מידע נוסף אודות החוקים והזכויות שלכם? בקרו באתר של עורך דין תעבורה אליאס סיילס

אולי יעניין אתכם

5 טיפים לבחירת השיש המושלם
כללי
dolev

5 טיפים לבחירת השיש המושלם

שיש למטבח הוא אלמנט עיצובי אך פונקציונלי וצריך לשים לב שהוא יתאים גם לצרכים וגם למראה הכללי של המטבח. איך בוחרים את השיש המושלם?  עמידות

קרא עוד »
חליפות חתן כחולות
ביגוד לאירועים
dolev

חליפות חתן כחולות

חליפות חתן כחולות הן הטרנד החדש היום. החליפות מבוססות על הגוון הכחול כאלמנט מרכזי בהן. להלן מספר סוגים של חליפות חתן כחולות שייצרו עבור המשתמש

קרא עוד »