כמה אלכוהול מותר בזמן נהיגה לנהג צעיר לעומת ותיק?

שתיית אלכוהול בזמן נהיגה אסורה לכל נהג בין אם מדובר בנהג ותיק ובין אם מדובר
בנהיגה בשכרות לנהג צעיר והעונש על נהיגה בשכרות הינו מחמיר במיוחד. אכיפה של נהיגה בשכרות הפכה להיות משמעותית יותר בשנים האחרונות ונראה כי משטרת ישראל אינה מגמישה עמדות בנושא. ובכל זאת ישנו הבדל בין שני סוגי הנהגים ובנוגע לכמות האלכוהול המותרת אצל כל אחד מהם בדם וזאת מכיוון שאחוז התאונות בקרב נהגים צעירים גבוה באופן משמעותי מאחוז התאונות בקרב מבוגרים יותר.

ההבדלים בין נהג ותיק לצעיר

חשוב לציין תחילה כי הבעיה העיקרית שלמרבית הנהגים הצעירים היא שהם אינם מכירים את החוקים והכללים בנוגע לאחוזי האלכוהול המותרים לשתייה בזמן נהיגה מה שגורם לרבים מהם לעלות שיכורים על ההגה ולאחר מכן להיתפס .

בעוד נהג ותיק מותר להיתפס עם ריכוז אלכוהול בגובה.0.05 מיליגרם נהג צעיר, מתחת לגיל 24, לא יכול להיתפס עם יותר מ0.01 מיליגרם. זהו הבדל משמעותי אשר נהגים צעירים לא תמיד שמים אליו לב. גם בתחום הענישה ישנו הבדל בין הנהגים ועונשו של נהג צעיר יהיה חמור יותר מעונשו של נהג ותיק. בין העונשים המקובלים לנהגים צעירים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול תמצאו החרמה של הרכב, שלילה באופן מיידי של הרישיון לשלושים ימים וכן ריצוי מאסר בפועל.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה אחת העבירות החמורות ביותר אותן נהגים עלולים לבצע בין אם הם ותיקים ובין אם הם צעירים. למרות זאת ניתן לראות כי האכיפה כלפי נהגים צעירים הינה אדוקה ואף קשוחה יותר וזאת בגלל מספר התאונות הרב אותן נהגים צעירים עושים במקרים רבים בעקבות חוסר מודעות. אין תופעה מסוכנת יותר מנהיגה בשכרות, שימו לב שאתם עולים לרכב נקיים מאלכוהול.

רוצים לקבל מידע נוסף אודות החוקים והזכויות שלכם? בקרו באתר של עורך דין תעבורה אליאס סיילס