לימודי שחייה

רציפות האימון בספורט – חשיבותו

כיום נראה כי רוב האנשים מודעים לחשיבות של אימון ספורטיבי, למעשה מעטים הם האנשים אשר אינם מודעים לחשיבות של אימון ספורטיבי וגם אלו שאינם מתאמנים יודעים לפחות בסתר ליבם עד כמה האימון חשוב לאורחות החיים שלהם. ספורט משפיע כמעט על כל דבר הקשור לגוף ולנפש האדם, ממצב הרוח שלנו ועד איכות השינה שלנו ואנחנו צריכים לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתאמנים. אך בכדי שאימון ספורטיבי יהיה אפקטיבי אנחנו צריכים להקפיד על מספר כללים ולעמוד במספר דרישות והכול בכדי שהאימון יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. ככל שנקפיד יותר על אימון ספורטיבי כך נהיה בטוחים כי אנחנו מתאמנים בצורה יותר נכונה וטובה. הקפדה על אימון ספורטיבי משמעה להתאמן ברציפות ולא לדלג על אימונים. עלינו לקבוע לוז מסודר של אימונים ולעמוד בו ולעשות הכול בכדי להתאמן בצורה רציפה לאורך זמן. ככל שנתאמן לאורך יותר זמן כך נהיה יותר מרוצים והתוצאות יהיו בהתאם. על כן עלינו לעשות הכול בכדי להתאמן ברציפות ולהקפיד על כך.

רציפות האימון בשחייה – לא פחות חשוב מספורט אחר

שחייה היא סוג ספורט מומלץ במיוחד, ניתן לשפר שם גם יכולות אירוביות וגם יכולות אנארוביות וזהו ספורט המאפשר לנו להגיע לתוצאות מעולות מבחינת הכושר הגופני שלנו. יש לתת את הדעת על כך כאשר אנחנו מתלבטים באיזה ספורט לבחור ומהו הספורט אשר ישרת אותנו בצורה הטובה ביותר. אך גם בשחייה כמו בכל ספורט אחר יש להקפיד על אימון רציף ולא להפסיק את האימונים בגלל סיבות אלו ואחרות. אחת הסיבות שבגינן אנשים רבים מפסיקים לשחות היא בוא החורף. אך מדובר בטעות רצינית וכאשר מגיע החורף אנחנו צריכים להמשיך ולשחות ולעשות זאת ברמה הגבוהה ביותר. אסור בתכלית האיסור להפסיק לשחות רק בגלל החורף ועלינו להמשיך בשחייה כמובן במקום סגור גם בחורף.

רציפות האימון בסגנון חתירה – משמעויות נסתרות?

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לכך שרציפות האימון חשובה היא שחיית חתירה. שחיית חתירה היא סגנון השחייה הנפוץ ביותר והמקובל ביותר על רבים. בכדי לשחות חתירה היטב אנחנו צריכים להקפיד על אימונים רציפים ולעשות זאת תדיר. ככל שנשחה יותר כך סגנון החתירה שלנו ישתפר, אנחנו נשחה יותר טוב וכמובן שהכושר שלנו יעלה. אם נפסיק בפתאומיות לשחות חתירה הרי שנדרדר מבחינת איכות השחייה שלנו לאחור ולא נוכל להתקדם לרמה מספקת של איכות שחיית החתירה ויש לתת את הדעת על כך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *