סדנאות שוקולד לילדים

סדנאות שוקולד לילדים

סדנאות שוקולד לילדים הפכו בשנים האחרונות לטרנד מוביל. היצירתיות והפעילות שנותנות סדנאות שוקולד לילדים גורמים לחוויה בלתי נשכחת, שבה הילד מתנסה לראשונה בחוויית שוקולד אשר מעשירה את עולמו וחושפת אותו לעוד דברים שקיימים, מעבר לסדנאות הרגילות שהילדים שלנו מכירים. במאמר זה ננסה להבין מהי סדנת שוקולד, מה עושים בה, ולמה כדאי לכם ללכת לסדנא כזאת.

מהם סדנאות שוקולד לילדים?

סדנאות שוקולד הם פעילות יצירתית לילדים, בפעילות זאת ניתן להפעיל את חושיהם של הילדים בצורה מהנה, יצירתית, צבעונית וכייפית ובין היתר הילדים טועמים את היצירות שהם עושים במו ידיהם. הפעילות מאפשרת לילדים לגעת, להריח, לטעום ולייצר בעצמו שוקולד. וכך למעשה הילדים לומדים במהלך פעילות זאת כיצד להקשיב, ללמוד ואף ליצור יצירה משל עצמם. במהלך הסדנא הילדים מתלכלכים ואף טועמים מיצירותיהם. סדנאות השוקולד מתקיימות בבתים, חצרות, פארקים, גני שעשועים, גני ילדים ועוד. והיא אורך בין שעה וחצי לשלוש שעות תלוי בגיל הילדים.

.מה עושים בסדנאות שוקולד לילדים?

סדנאות השוקולד נחלקות לשני חלקים. בחלק הראשון מסבירים מהו השוקולד, מהיכן מגיע אלינו, ואיך מכינים אותו, ההסבר מלווה בהתבוננות ביצירות שוקולד כמו למשל מפל שוקולד או בית משוקולד. לאחר מכך מגיע שלב הפעילות של הילדים. בשלב זה מלמדים את הילדים כיצד להכין את השוקולד, איך לצייר בשוקולד, איך להכין סוכריות שוקולד על מקל, מפל שוקולד, ארטיק משוקולד וכו'. בחלק זה הילד לומד לפתח את חוש ההבחנה שלו, להיות יצירתי ואף לטעום מהיצירה שלו. בסיום הסדנא הילד יוצא עם היצירה שלו שהכין במו ידיו.

למה כדי לעבור סדנת שוקולד לילדים?

סדנת שוקולד הם חווה של הנאה עשייה ויצירתיות כאחד. היא עוזרת לילדים להיחשף לצד היצירתי בהם שלא בא לביטוי ביום יום. בסדנא מעבר ליצירה ופעילות, הילד לומד כיצד מגיע השוקולד, איך ליצור ולפסל מוצר שהוא רוצה. כמו כן הוא משתמש בחושים שלו שהם טעם, ריח, מגע,ראייה, שמיעה ומתפעל אותם בעת הצורך. בסופו של דבר הילד יוצא מיום סדנת שוקולד עם חוויה בלתי נשכחת ונהנה מעולם שכולו שוקולד. בסדנא מקבל הילד סינר, כובע שף על מנת שלא יתלכלך במהלך היצירה שהוא מכין. בסיום הסדנא יוצא הילד עם ביטחון ויצירה שהוא עשה בעצמו. הסדנא מתאימה לילדים בגילאים צעירים ועד ילדים גדולים יותר.

המאמר באדיבות שוקולד של קוביות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *