להתלבש בתור שושבינה

איך להתלבש בתור שושבינה?

אם גדלת על הסרטים האמריקאיים הרומנטיים, בוודאי ברור לך חשיבות מעמד השושבינה. בחו"ל, לרוב, מדובר בנבחרת שלמה של חברות (הלבושות, לפי בחירתה של הכלה, בשמלות חמודות, כאשר בתוכן מככבת ובולטת השושבינה הראשית, שהיא חברתה הטובה ביותר של הכלה.

דיברנו בעבר על איך להתלבש לחתונה מבלי לעצבן את הכלה, הפעם זה יהיה בדגש לשושבינות 🙂

בארץ, לעומת זאת, זו מסורת פחות מפותחת ונבחרת השושבינות מצטמצמת לרוב לשושבינה אחת ויחידה. בדר"כ לבוש השושבינה אינו מוכתב ע"י הכלה, אלא ברור ומוסכם לכל הנוגעות בדבר, שהיא בשום פנים ואופן אינה חולמת, ולו לרגע, לבחור לעצמה לבוש שיסיט את תשומת הלב מהשמלה המדהימה-מהממת-פצצתית של הכלה. אם חברתך הטובה הודיעה לך שהיא מתחתנת, ואת השושבינה שלה, כדאי שתדעי שבתור השושבינה, בנוסף להצהרה שבזה הרגע נבחרת ל-BFF שלה (ברכות, עכשיו יש לך אישור רשמי לכך J ), נופלים עליך מספר תיקים נוספים, שאותם, כמובן, תמלאי בחפץ לב. כי אחרי הכל, What are BFF for?

תסרוקות לכלה

זה מתחיל במסיבת הרווקות שאת אמורה לארגן עבורה, עובר דרך התורים לבעלי המקצוע השונים (וליווי שלה בזמן שהיא מבקרת אצלם) ומסתיים דרך ליווי שלה ביום החתונה (לסלון, לצילומים, לשירותים, ובעצם – להיות ה"צל" שלה ולעמוד לרשותה בכל צורך). בין לבין, את גם צריכה לבחור לך את הלבוש המתאים למעמדך. אותו לבוש שימצא את שביל הזהב בין פרח קיר דהוי ועכברי (לא להאפיל על הכלה, כאמור) לבין שמלת WOW (שאמנם תסב אליך תשומת לב, אבל תוציא אותך רע מאד מול חברתך-הכלה).

 

ברור לך שמדובר בשני סטים שונים של בגדים ליום החתונה, נכון?

 

הראשון, הלבוש שיאפשר לך לתפקד באותו יום לחוץ, כאשר את מלווה את הכלה לכל אורכו, והשני, הבגדים שתלבשי בערב – לחתונה עצמה.

 

סט הבגדים הראשון יכול להיות קז'ואל וחייב להיות נוח: נעליים שטוחות, בגדים שיאפשרו לך לזוז ממקום למקום, תיק גדול שמכיל את כל ציוד "ההישרדות" הנדרש לחברתך.

 

על הלבוש לחתונה עצמה, יש מקום להרחיב: הנה מספר כללי "עשי" ו"אל תעשי", שמומלץ לך לנקוט בהם:

  • לא לבן! – כולנו כבר יודעות שהיחידה שמותר לה ללבוש לבן בחתונה היא הכלה, ובהחלט ראוי להתייחס לכך כאל חוק מחייב! נוסיף ונרחיב – לא רק "לא לבן!" גם לא צבע שדומה ללבן (אוף ווייט, לבן שבור ודומיהם). שמלה יכולה להיות אופציה ראויה בהחלט, במידה והעונה מתאימה. מה לגבי נעליים? תקראי פה כמה טיפים מעניינים.
  • לא חשוף מידי! – מחשוף גדול או חצאית קצרה מידי מושכים אליך תשומת לב, בנוסף לכך שעמידה מתחת לחופה, כשושבינה של הכלה, בבגד שאיננו מכבד את המעמד, עלול לעלות לך בדי הרבה נקודות זכות אצל חברתך הכלה.
  • BFF עובד לשני הכיוונים – היות וזה היום הגדול שלה, התייעצי עם חברתך הכלה בבחירת הלבוש המתאים עבורך. כך תוכלי להיות בטוחה שאת לא נכנסת לפח שיכולת להימנע מנפילה בו. כן, ברור שהימים שלה עמוסים ולחוצים ממילא, אבל גם אם הדבר ידרוש ממנה מאמץ, היא תעריך אותך הרבה יותר.

 

לסיכום:

 

בחירת לבושך כשושבינה אינה החלטה אופנתית בלבד, לכן, גלי רגישות ואמפטיה לחברתך, וותרי לערב אחד על אור הזרקורים. החברות שלכן שווה את זה.

 

 

מאת

מירי ביטון

שמי מירי ביטון, יחצ"נית בעברי וכיום עוסקת בתחום הפרסום. בנוסף, אני מפעילה את הבלוג הזה כתחביב ועל מנת לספק חדשות ועדכונים בתחום האירועים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *