אדריכלות

מה זה דיור מוגן ומי יכול להנות ממנו?

לא פעם נשאלת השאלה מה זה דיור מוגן, מאחר שהמושג לא תמיד מובן ולעיתים מתקשר באופן ישיר לבית אבות, המוכר כמוסד סיעודי, שרובו מסובסד מטעם המדינה.

למעשה, בית דיור מוגן משתווה לבית הפרטי של המבוגר, רק שבמקום לחוש את הבדידות על בשרו, הוא מקבל חיי חברה מלאים, תרבות והווי. היתרון בבית דיור מוגן הוא שניתנת האופציה לבחור, בין זמן עצמאי לבין זמן חברתי הסובב סביב הפעילויות  המתחם ומחוצה לו.

לכל דייר יש דירה פרטית, בה הוא חי חיים עצמאיים עם עצמו או חולק אותם עם בן או בת הזוג. בכל בית דיור יש פעילויות ומתקנים שונים, כאשר בדרך כלל לדייר יהיה לוח הפעלות מעודכן, אשר לפיו הוא יבחר האם להצטרף לפעילות או להישאר בביתו.

פעילויות העשרה ומתקנים

בנוסף, כל עוד לדייר יש נגישות ואפשרות לצאת מהבית בכל עת, הוא יכול לחיות חיים עצמאיים לחלוטין ולהתנהל בדיוק כפי שהיה רגיל עד כה, רק שכעת יש לו פריווילגיה, אשר הוא יכול לבחור בין מגוון פעילויות העשרה, טיולים ושימוש במתקנים יחד עם דיירים אחרים, החולקים עמו את אותה סיטואציה של החיים.

אז בעודכם שואלים מה זה דיור מוגן והאם הוא דומה לבית אבות, תוכלו להבין כי אין קשר בין שני המוסדות וכי בית אבות הוא מקום המותאם באופן אישי לקשישים עם מוגבלויות, אשר לא יכולים להסתדר באופן עצמאי.

בית עם חברים

בבתי הדיור המוגן ברמה הגבוהה, תוכלו למצוא מגוון מתקנים אשר מעשירים את חוויית הדייר, הן בבריכת השחייה המעניקה לגוף תחושת רוגע, מאזנת את לחץ הדם, יוצרת שיווי משקל ומאריכה את תנועות הגוף והן בחדר כושר עם מכשירים היעילים להפחתה במשקל ולעיצוב הגוף, ליצירת אורח חיים בריא מאריך חיים.

לפני הבחירה בבית דיור מוגן, חשוב להגיע למקום להתרשם, לקבל חוות דעת מדיירים במקום ולעשות את השיקולים המתאימים. חשוב שתבחרו במקום נעים ונוח מבחינה ההרגשה האישית, מאחר שזה המקום בו אתם הולכים לחיות בשנים הקרובות. אז לסיום, מה זה דיור מוגן? זה למעשה בית עם חברים!

מאת

מירי ביטון

שמי מירי ביטון, יחצ"נית בעברי וכיום עוסקת בתחום הפרסום. בנוסף, אני מפעילה את הבלוג הזה כתחביב ועל מנת לספק חדשות ועדכונים בתחום האירועים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *