אירועים

גנרטורים לאירועים ובכלל

23 בספטמבר 2012 על-ידי מירי ביטון ב- אירועים בטבע עם 0 תגובות

גנרטור הוא שם כללי למכשירים מחוללי זרם חשמלי, בעברית גנרטור נקרא מחולל זרם. גנרטורים החלו להתפתח ב-1831, כאשר מייקל פרדיי בנה את הגנרטור הראשון וחולל מהפכה אנושית על ידי אספקת חשמל. גנרטורים שונים בגודלם אך בכולם חייב להיות רוטור, גל מניע וסטטור. פעולת הגנרטור אשר יוצרת את הכוח האלקטרומגנטי היא על ידי תנועת הזרם שנוצרת על ידי אורך המוליך, מהירות התנועה ועוצמת השדה המגנטי. תנועת הזרם תלויה בשלושת המשתנים הללו, כאשר אחד מהם נפגם הגנרטור לא פועל. מקור התנועה יכול להגיע ממנוע דיזל, קיטור שעובד על דלק, טורבינות שעובדות על גז או על ידי אנרגיה גרעינית. כמו כן בשנים האחרונות ניכר שימוש בגנראטורים סולריים אשר עובדים על כוח הרוח והשמש.

גנרטור חיוני להצלת חיים

גנרטורים הם כלי עזר שימושי מאוד בהרבה מקרים, בהפסקת חשמל הגנרטור מפעיל את עצמו אוטומטית. הגנרטור מאוד חיוני ויכול להציל חיים במצבים בהם יש הפסקת חשמל בבית חולים, ישנם מטופלים שנושמים בעזרת מכשיר חשמלי, במהלך שיבושים במערכת החשמל הגנרטור הוא המושיע. גנרטורים מגבים את חברת החשמל בכל תקלה ומאפשרים לכל בעלי עסקים בתחום האלקטרוניקה והרפואה להסתמך על אספקת זרם חשמלי חילופי במצבים שונים.

קנייה והשכרה

יש אפשרות לקנות גנרטור או להשכיר, השכרת גנרטורים נעשית בדרך כלל על ידי משפחות שמעוניינות בגנרטור באופן זמני לצורך טיולים באוהלים או אירוע מסוים שנערך באזור ללא חשמל. קניית גנרטורים נעשית על ידי עסקים אשר ניזונים על ידי החשמל וללא חשמל עשויים לאבד מוצרים. הגנרטור נמצא באופן קבוע בעסק ופועל בעת הצורך. כמו כן, בארצות הברית ניתן למצוא בבתים רבים של משפחות גנרטור נייד. מאחר ובארצות הברית סובלים מבעיית סופות טורנדו אשר גורמות להרס של תשתית החשמל, גנרטור יכול להיות לעזר רב ולמנוע אובדן של מצרכים שנמצאים בקירור ולאפשר למשפחה לחיות באופן סדיר בתוך הבית במהלך סופה ואחריה.

אנרגיה סולרית

כפי שנאמר, גנרטורים יכולים לפעול גם על אנרגיה סולרית שנוצרת מחימום קרני השמש. בשנת 1979 הוקם ישוב קהילתי בגליל המערבי שנקרא כליל. לישוב לקח שנים רבות עד שפיתחו באזור תשתית חשמלית. התושבים דוגלים בשמירה על איכות הסביבה ועל אקולוגיה, נראה כי במשך שנים הם השתמשו באנרגיה סולרית בכדי ליצור חשמל.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*