אירועים

מה לדרוש מאולם אירועים

22 בספטמבר 2013 על-ידי מירי ביטון ב- אולמות וגני אירועים עם 0 תגובות

 

החלטתם ללכת על זה, ולחגוג ביחד את האהבה שלכם. האירוע הגדול של החיים שלכם מתקרב, ואתם מתכננים את כל הפרטים שיהפכו אותו לאירוע בלתי נשכח. עוברים על רשימת המוזמנים, מעצבים את ההזמנות, מסתובבים ומחפשים אולם לאירוע, ומדברים הרבה על מה אתם רוצים. בחירת האולם היא אחת ההחלטות היותר חשובות שתיקחו. הרקע לאירוע שלכם, המקום המארח, הבסיס לכל האירוע, אולם האירועים הוא הבחירה הגדולה ביותר, אחרי, ולפעמים לפני התאריך.

זוגות רבים מוכנים להתפשר על האולם ובוחרים את השני ברשימה בשביל לתפוס את התאריך שהם מעדיפים. פעמים רבות התאריך החתונה הוא סימבולי ובעל ערך משמעותי, ובעונת החתונות הרבה אולמות עלולים להיות תפוסים בתאריך שלכם, בייחוד אם לא הקדמתם לסגור עם אולם. מעבר לתאריך המושלם, ישנם פרטים רבים שכדאי להכיר כשבוחרים אולם לאירוע שלכם, ודרישות מקדימות שחובה לעשות.

רשימת הדרישות מאולמות אירועים

הדבר הראשון והבסיסי ביותר, שכדאי שתשימו מאחוריכם הרבה לפני הכול, הוא רישיונות העסק, הביטוח וכל האישורים להפקת אירועים. מדובר בתהליך שלעיתים לא מרגיש כל-כך טוב. לבקש מבעל  העסק להוכיח כי הכול "כשר" וכי הוא רשאי לארח את השמחה שלכם זה דבר שיכול לגרום לאי-נעימויות, אך הוא מהלך מחייב שאתם צריכים לעשות, ועדיף לסיים אותו לפני שאתם נכנסים לעומק הדברים. לא משנה אם זה אולם אירועים בירושלים או תל-אביב, או מקום קטן ביישוב בצפון הארץ, כל אולם חייב ברישיונות והיתרים, ביטוחים והכשרים שונים.

דרישה נוספת היא הוכחת יכולתו של המקום להתמודד עם שינויים בזמן אמת, ומיני תקלות שעלולות לצוץ. אל תתנו לנציג המכירות להחליק את הנושא באמירה שהכול בסדר ושהוא מקצוען. בדקו בפירוט מה קורה במקרה של נפילת החשמל או של שינוי פתאומי במזג האוויר, שאלו גם האם זה קרה בעבר, מה האמצעים לטיפול בכל מקרה והזמן שנדרש לפתור אותו. אם אתם חשים כי זה הכרחי, לדוגמא לקראת חתונה באולם פתוח חלקית בעונת הגשמים, קבלו את ההסברים בכתב.

הדברים הקטנים שעושים את ההבדל

בעוד שאתם מודעים לרקע ורמת המאקרו של ההפקה, האורחים רואים בעיקר את הדברים הזמינים להם. אירוע מוצלח נמדד בפרטים הקטנים, ושם צריך לשים לב לדברים שלעיתים אנו שוכחים. דוגמא אחת היא בדיקה לגבי הקייטרינג, מה לובשים המלצרים, הברמנים ושאר העובדים? האם הם פרסומת מהלכת לאולם האירועים? ניתן לדרוש ולשנות בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם. שאלות כמו שירותי ניקיון לאורך האירוע (שירותים, רחבת ריקודים, שולחנות וכו'), חניה מסודרת עם הכוונה, סידורי הכיסאות בחופה, וסוג הכיסאות גם כן, כל אלו שאלות לגיטימיות לחלוטין, שכדאי שתשאלו ותוודאו. לגבי השאלות על הכסף אנו לא נכנסים, שכן שם קצרה היריעה מלכתוב, אך שימו לב שאתם מכוסים מכל כיוון, ושהכול כתוב שחור על גבי לבן.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*