בר מצווה בכותל- סדר היום שלכם

ההחלטה לערוך טקס בר מצווה בכותל היא ההחלטה לספק לילדכם ולמשפחה חוויה חד פעמית אותה הם יזכרו לכל החיים. ביהדות טקס זה הוא אחד מהטקסים הקדושים ביותר וזאת משום שהוא קובע כי הילד הגיע לבגרות ויכול לקיים את כל החובות המוטלות על כל יהודי.

בר מצווה בכותל- מתאים גם לחילוניים?

טקס בר מצווה בכותל הינו טקס שמתאים גם לדתיים וגם לחילוניים וזאת למרות שיש לקחת בחשבון כי מדובר על טקס דתי. בשנים האחרונות ניתן לראות חילונים רבים אשר מחליטים לערוך לבנם טקס זה וזאת על מנת להראות לו את הצד החיובי של היהדות, הקדושה והאמונה ולאפשר לו לעשות את הבחירה שלו במהלך הזמן.

רבים מחליטים לקיים את הטקס בר מצווה בכותל המערבי וזאת משום שמדובר על ביקור באחד מהמקומות הקדושים ביותר לעם היהודי וכן מדובר על טקס מיוחד במינו המספק את אותה אווירה מיוחדת של ירושלים הקסומה, הציונות והאמונה. כל אלו מובילים למסקנה אחת, טקס בר מצווה בכותל הוא טקס אשר מתאים לכל ילד יהודי שמלאו לו 13 שנים.

טקס בר מצווה- מה האפשרויות בכותל?

יש אפשרות לבחור בחברה הפקת אירועי בר מצווה בכותל המערבי ועל ידי כך להיות בטוחים כי כל האספקטים של היום הזה יהיו מאורגנים. למרות העובדה שהחברה אחראית על כל הארגון חשוב לוודא כי היא פועלת יחד עם הלקוח ומראה לו את האפשרויות השונות ואילו הלקוח הוא זה שמבצע את הבחירה הסופית. הדברים החשובים אותם יש לקחת בחשבון הם:

  • הסעות- אם מדובר על קבוצה גדולה של מוזמנים יש לדאוג למערך הסעות לכותל.
  • מנחה- יש להגיע להחלטה באם מעוניינים כי מנחה מקצועי ילווה את כל הטקס.
  • אמנים- בהילולה יש להחליט האם מעוניינים בחצוצרן, מתופפים, כלייזמר או זמר שישולבו בתהלוכה לכותל המערבי ויעשו שמח.
  • צלם- חשוב לוודא לשכור את שירותיו של צלם (וידיאו/סטילס).
  • מסיבה/ארוחה- יש להגיע להחלטה האם מעוניינים לערוך רק טקס בר מצווה בכותל או שמא טקס המשולב במסיבה או בארוחה.

מידע נוסף על טקס בר מצווה בכותל >>

מאת

מירי ביטון

שמי מירי ביטון, יחצ"נית בעברי וכיום עוסקת בתחום הפרסום. בנוסף, אני מפעילה את הבלוג הזה כתחביב ועל מנת לספק חדשות ועדכונים בתחום האירועים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *