אירועי פורים

אירועי פורים שמומלץ להכיר

לקראת פורים מצוי מאוד שאנחנו נתקלים בתהלוכות כמו גם במצעדים רבים, בהם משתתפות דמויות רחוב במגוון נרחב, כשהן מספקות הן למבוגרים והן לילדים ליהנות ממופע משעשע ומצחיק.

מה הן דמויות רחוב?

בעבר נפוץ היה לפגוש ברחובות של איטליה ושל אירופה כולו דמויות רחוב, שהיו מוצבות למטרות שעשוע ובידור של התיירים ושל העוברים והשבים ברחוב.

בארצנו מקובל לערוך מופעי רחוב תוך שימוש בדמויות רחוב, כאשר השחקנים עוטים לגופם מגוון דמויות שונות ומשונות, וזאת באמצעות ביגוד, איפור ואביזרים תואמים כמו כאן למשל. כך מתרחשת הופעת רחוב שנראית כמו משהו מאולתר שנעשה כמו בדרך אגב, כשלמעשה בדרך כלל מדובר בהצגה מתוכננת לפרטי פרטים. בישראל מצוי מאוד שעיריות ומועצות מקוניות מארגנות מופעים שכאלו.

הופעות רחוב

ואם כבר דיברנו על פורים ועל הופעות, גם הופעות רחוב עשויות להיות אירוע פורימי מן המשובחים, כאשר כיום הופעות רחוב הינן פופולריות במיוחד, וכי הופעות רחוב הן למעשה אומנות נהדרת בפני עצמה.

אז כן, כל חג, וגם פורים יכול להיות הזדמנות נהדרת להשתתפות בהופעת רחוב שמתבצעת במקום ציבורי והיא נגישה לכולם.

אמרתם פורים אמרתם ליצנים!

לקראת פורים המרחב הציבורי מתחיל להציג בפנינו ליצנים בשפע, ואיפה נפגוש את הליצנים, אם לא במקום הטבעי שלהם – בקרקס? במהלך חג הפורים מועלות הופעות והצגות שכוללות ליצנים פורימיים מכל הסוגים ומכל המינים, כאשר הם לבושים בבגדים נטולי פרופורציות כשכל מטרתם היא להוציא את הליצן במראה מגוחך, כשלרגליו נעלי ענק, עם פאה חסרת פרופורציה, ואיפור מוגזם כשכמובן – האף האדום והעגול הוא כמו מנצח של מקהלה, קראו עוד על אטרקציות לפורים.

הליצנים מגלמים דמויות מצחיקות ומשעשעות, בדרך כלל מטרת הליצנים הינה לשעשע ולבדר ילדים, אולם לא פעם ימצאו גם מבוגרים שעשעו ובידור במופעים של ליצנים.

המסורת של הליצנים נותרה כמו בעבר ללא שינויים רבים, כאשר כבר במופעים הראשונים אי אז בהיסטוריה הרחוקה, גם אז הם נראו כמו היום: לבושים בפריטי לביש מוגזמים, עם צבעוניות חזקה ובולטת, פאות ענק, נעליים מחודדות, אף עגול ואדום, וכל מטרתם ותפקידם לשעשע את הקהל ולבדרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *