צמחונות

הזמנת מוצרים אורגניים

אחת המגמות החיוביות ביותר שעוברות עלינו בשנים האחרונות בארץ, הן מהבחינה הבריאותית והן מהבחינה הצרכנית היא המהפכה האורגנית. יותר ויותר חקלאים עוברים להשתמש בטכניקות גידול אורגניות, יותר ויותר חנויות אורגניות נפתחות בערים הגדולות והקטנות כאחת ואפילו רשתות השיווק פתחו את שעריהן בפני המוצרים האורגניים שבעבר נאלצו להידחק לנישות מוסתרות ונמכרו בעיקר בחנויות טבע מתמחות שלא נמצאו בשפע. המגמה הזו הובילה לכך שכיום קל מתמיד לצרוך מזונות אורגניים כעניין שבשגרה ונראה שזה רק עניין של זמן עד שגם המסעדות בארץ יתחילו להתקין את המנות שלהן על טהרת הירקות והמוצרים האורגניים.

איפה הכי כדאי לרכוש מוצרים אורגניים?

ובכן, לפני שאתם מתקשרים למספר הטלפון הראשון שאתם נתקלים בו, ישנם כמה דברים שעליכם לדעת על מוצרים אורגניים. ראשית, לא תמיד מוצרים אורגניים צריכים להיות יקרים יותר מחבריהם הלא אורגניים. שנית, גם בין הספקים האורגניים ישנם פערי מחירים ניכרים ולכן לפני הכל, תמיד מומלץ לערוך סקר שוק מקיף לפני שמתבייתים על הספק שלכם. השיטה פשוטה – אוספים טלפונים של ספקים אורגניים שעושים משלוחים, מרכיבים רשימה של עשרה מוצרים שאתם צורכים באופן קבוע ומתחילים לחקור מי מסוגל לספק לכם את הסל הזול ביותר. באופן כללי, בכל הנוגע לתוצרת חקלאית אורגנית של פירות וירקות, ההמלצה היא להזמין את המוצרים ישירות מהחקלאי וכך ניתן לחסוך את פערי התיווך.

מה צריך לברר

ישנם ספקים רבים של מוצרים אורגניים שלא מוכנים לעשות משלוח עבור סלים קטנים. אם כך, לפני שאתם נשבעים אמונים לספק זה או אחר, הקפידו לשאול האם ישנה מכסה מינימלית של מוצרים או תשלום מינימאלי שתחתיו לא מבוצעים משלוחים. תחום חשוב נוסף הוא תחום האריזות. הקפידו לעבוד מול גופים שדבקים בשיטה האורגנית עד הסוף. העדיפו ספקים שנמנעים משימוש בניילון והקפידו לוודא שהאריזות עשויות מחומרים ממוחזרים. לסיום, נעדכן כי ישנם לא מעט משווקים שמציגים את עצמם כאורגניים ובפועל הם לא אורגניים בשום צורה. אי לכך, היו ערניים ודרשו תמיד לראות את תעודות הפיקוח שלהם. תתפלאו כמה ירקנים ואפילו חקלאיים משווקים כיום ירקות ופירות במסווה של תוצרת אורגנית כשבפועל הם עובדים ללא שום פיקוח וללא שום בקרה של אף גוף.

 

מאת

מירי ביטון

שמי מירי ביטון, יחצ"נית בעברי וכיום עוסקת בתחום הפרסום. בנוסף, אני מפעילה את הבלוג הזה כתחביב ועל מנת לספק חדשות ועדכונים בתחום האירועים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *