ניו אורלינס בתל אביב

חולמים על ניו אורלינס? היא מגיעה לתל אביב

ישראלים אוהבים מאוד את ארצות הברית ודי בצדק. הרי זה מקום שכולל בתוכו הרבה עשרות של מדינות שחברו להן יחדיו אל ברית מרשימה, ובתוכן יש הרבה מאוד תרבות מעניינת שכיף לטייל וליהנות מכל מה שכל אחת ואחת מציעה לתייר ולזה שחי בתוכה. זה כולל הרבה מאוד אוכל עשיר שמביאים מהגרים מכל מדינות העולם, וזה כולל גם כל מיני סוגים של מוזיקה, כאשר עבור חובבי הג'אז והסווינג אין כמו האזור של ניו אורלינס על מנת להתחבר אל עומק החוויה. הרי ניו אורלינס היא המקום שבו סוג המוזיקה הזה נולד.

כל הג'אז הזה

כל מי שמגיע אל ארצות הברית עם הדגש על ניו אורלינס יודע כי הגעה אל הרובע הצרפתי היא חוויה שבה לא נתקלים באף טיול באופן כזה עוצמתי. ניו אורלינס היא המקור של הז'אנר המוזיקלי הזה, אשר בו נוצרו שירי הגוספל, שירי העבודה ושירי הבלוז הכי מוכרים ואהובים על ידי התרבות של האפרו אמריקאים. מסגנון הג'אז הראשון, הדיקסילנד ועד למוזיקת הסווינג של שנות הארבעים, מלואי ארמסטרונג ועד למיילס דיוויס, ההשפעות של הז'אנר הזה קיימות עד היום ויש נהירה של חובבי המוזיקה הזו אל מועדונים שמנגנים שירים ישנים במועדונים אפלים ומעושנים.

פסטיבל ניו אורלינס 2019

עבור מי שטרם יצא לו להכיר את העניין, מדובר בכמה וכמה מופעים מוזיקליים אשר כוללים את ההרכבים הכי מוכרים ואהובים בעולם של סווינג וג'אז. המופעים הללו יהיו במהלכם של שלושה ימים בחודש יוני השנה בארץ, ובהחלט לא כדאי לפספס כזה סדר גודל של דבר. אם תרצו ללמוד עוד על המופע, הכנסו לאתר קצת תרבות.

מי אמור להגיע להופיע במסגרת הפסטיבל רב העוצמה הזה? הסקסופוניסט הצרפתי אוליבייה פרנק והחמישייה של הנגנים שמצוותים אליו. הזמרת אנה שפיץ במופע עם חמישיית ארי ערב. הרכב שינגן את מיטב הקלאסיקות של ואי ארמסטרונג עם חגיגת 80 שנה לפסנתרן הישראלי גוטפריד דני. מופע מחווה לתזמורת ODJB.מופע מחווה לזמרת אלה פיצג'ראלד בילי הולידיי ושרה ווהן. ועוד הרבה מאוד מופעים טובים שמגיעים מניו אורלינס של שנות העשרים לזמננו זה המודרני בו עדיין יודעים לאהוב ולהעריך את אותם היוצרים והזמרים.

קראו גם על המופע של אניגמה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *