אירועים

עיצוב הזמנות לחתונה

28 באפריל 2013 על-ידי מירי ביטון ב- חתונות עם 0 תגובות

עיצוב הזמנות לחתונה מהווה חלק נכבד וחשוב מארגון החתונה, כיום שהמקוריות מאופיינת בכל חתונה ואנחנו עדים לשינוי גדול באופי החתונות הישראליות. זוגות רבים כמהים ליצור את החתונה הכי מקורית, הכי יפה, הכי יצירתית והכי הכי. לרוב, עיצוב הזמנות לחתונה מקנה רמז עבה לבאות, לאופי החתונה ולסגנון שלה. בעבר לא היו שמים דגש גדול בעיצוב ההזמנה, היו אלה ההורים שהזמינו או גורם דתי שמסר את הפרטים בבית הכנסת. אך כיום, ההזמנה נחשבת לחלק משמעותי בעיצוב הכולל של האירוע וניתן לראות מאפיינים זהים הנמצאים בהזמנה ובאירוע עצמו. לעיתים, הזוג בוחר להשתמש באותם צבעים הנמצאים על שולחן האורחים, בכדי ליצור סממנים של סגנון חתונה מסוים. החתונות האורבניות משתלטות על הסטייל, מה שמקנה לחתונה מראה יותר מודרני  ועירוני עם טוויסט כפרי.

עיצוב הזמנות לחתונה בגדלים שונים

עיצוב הזמנות לחתונה נעשה בדרך כלל על ידי עיצוב של גרפיקאי, או על ידי עיצוב גרפי אונליין של בני הזוג דרך רשת האינטרנט בעזרת בית דפוס דיגיטלי. גודל ההזמנות הסטנדרטי הוא 10×22 ס"מ או 12×18 ס"מ, כך שאפשר להתאים את גודל ההזמנה לגודל המעטפה, אותה רוב גני האירועים והאולמות נותנים לזוג בחינם. במידה והזוג בוחר הזמנה בגודל לא סטנדרטי, מה שמייחד את ההזמנה, ניתן להזמין מעטפות מבית הדפוס בתוספת תשלום סמלי.

כמות מומלצת להדפסה

בסיום עיצוב הזמנות לחתונה, רוב הזוגות תוהים בדבר הכמות הדרושה להדפסה, מאחר ואינם יודעים אילו אורחים יגיעו לבד ואילו יגיעו עם בן או בת זוג. בדרך כלל נהוג להדפיס הזמנות לפי 65% מכלל האורחים המוזמנים ובנוסף להדפיס עוד מספר הזמנות למקרה הצורך. כך שלדוגמא אם יש לכם 300 אורחים, כדאי להדפיס 195 הזמנות פלוס 20 הזמנות נוספות לכל מקרה.

מתי לחלק?

נהוג להתחיל לחלק הזמנות לחתונה כ-שלושה שבועות לפני האירוע, כך שיהיה מספיק רחוק מהמועד בכדי לתת לאורחים הזדמנות להיערך בהתאם ובאותה מידה שיהיה מספיק קרוב בכדי שהאורחים לא ישכחו מהאירוע. בנוסף, בכדי להעניק לאורחים תזכורת יומית, יחד עם עיצוב הזמנות לחתונה, כדאי לצרף כרטיס קטן עם התאריך ושמם של בני הזוג, להפוך אותו למגנט או להשאיר אותו כפי שהוא.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*