אירועים

חשיבותה של בירה מהחבית

27 במרץ 2013 על-ידי מירי ביטון ב- אוכל לאירועים עם 0 תגובות

חשיבותה של בירה מהחבית

אין משקה מרענן יותר מאשר בירה מהחבית צוננת בטמפרטורה הנכונה, טרייה ומרווה בכל לגימה.

 ניתן לשדרג כל אירוע החל מכנס, תערוכה, אירוע פרטי כגון חתונה ועוד אירועים נוספים, על ידי מתקן בירה של בירה מהחבית, עם מגוון סוגים של בירות כגון גולדסטאר, טובורג, היינקן ועוד. ישנו הבדל גדול בין בירה מהחבית לבין בירה מבקבוק, החבית מעץ מעניקה לבירה טעם ייחודי שנשמר אפילו אחרי המזיגה, כשבירה מבקבוק כבר מאבדת ולא מעניקה את אותה ארומה. בכדי שחווית השתייה תהיה מהנה, חשוב לוודא כי מתקן בירה מהחבית איכותי, מגיע עם מתקן קירור, גז לבירה וברז תקין. ישנם ברזים שניתן להתקין על כל בר, כך שלא חייב להשתמש במתקן הקיים וכך להשתמש בתפאורה הקיימת במקום האירוע.

איכות ומקצועיות

חשוב לשים לב כי חביות הבירה אינן ישנות וכי אין בהן קורוזיה שהצטברה עם הזמן. חביות של בירה מהחבית שמכילות 20 ליטר הן העדיפות מאחר וניתן לקרר אותן בקלות והטריות של הבירה נשארת עד הטיפה האחרונה.

כמו כן, חשוב לוודא כי חביות הבירה עוברות שטיפה פנימית, בכדי להימנע מהצטברות של חיידקים. איכות הבירה נמדדת על ידי איכות החבית וכמובן מתקן בירה איכותי ומקצועי. יחד עם בירה מהחבית ניתן להזמין לאירוע גם מכונות ברד, להכנת ברד בטעמים מגוונים וכמובן אייס קפה.

בנוסף, מכונת אספרסו איכותית הטוחנת את הקפה במקום ומכינה אספרסו טרי עם ארומה משכרת. בדרך כלל ניתן להשכיר את המכונות ולהוסיף שירות של ברמנים מקצועיים, שיגישו את הבירה במקצועיות במידה הנכונה. שימו לב כי בכדי להגיש את הבירה או להכין את הקפה, תהיו חייבים לשכור את שירותיהם של ברמנים מנוסים, מאחר שיש הבדל בין הגשה מקצועית להגשה חובבנית.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*