כיצד נקבע מחיר תפילין?

הפעם הראשונה שהאדם פוגש בתפילין היא בהגיעו לגיל המצוות, גיל 13. אז הנער מתחיל להניח אותה מדי יום, למעט בשבת וחגים. היום ניתן למצוא מגוון של סוגי תפילין, שמשתנים באיכות שלהם, בהידור כשרות שלהם וכן במחיר.

קניית תפילין היא לא דבר מורכב, אבל כדאי להכיר את סוגי התפילין הקיימים בשוק היום ומה המחירים ולפי אילו פרמטרים הוא נקבע. במאמר להלן, נסביר על סוגי התפילין השונים, ונענה על השאלה איך קובעים מחיר של תפילין.

לתפילין יש שלושה רכיבים והם: פרשיות תפילין, בתי תפילין ורצועות התפילין.

פרשיות התפילין- זה למעשה התוכן שלהן. הרבה אנשים מעדיפים לרכוש פרשיות שהן מהודרות משמע שכתובות בהידור. כתביה שהיא מעט מרושלת יכולה להיות הרבה יותר זולה אך צריך לבדוק שהיא כשרה.

בתי התפילין- את בתי התפילין ניתן לחלק לשניים, תפילין שהוא מעור של בהמה גסה או תפילין שהוא מעור של בהמה דקה.
הדקה-  גם היא מתחלקת לשניים, פשוטים יותר ופשוטים מהודרים ושניהם כשרים. המחיצות הדקות עשויות מעור של כבש או עז. היתרון שלהם הוא בעובי שלהם ומה שמאפשר את מידת העמידות. מחיר תפילין שהוא מעור של בהמה דקה, יהיה זול יותר מעור של בהמה גסה, ויכלול את הכתיבה של סופר סת"ם שהוא מומחה ומוסמך.
גסה- היא עשויה מעור של שור שהוא עור עבה שעובר ריכוך, שימור וכיפוף במכונה מיוחדת. להבדיל ממחיר של תפילין מעור של בהמה דקה, מחיר של בהמה גסה הרבה יותר גבוה והעור גם עמיד יותר.

רצועות תפילין- זה המרכיב הכי זול וניתן לרכוש רצועות שהן פשוטות שמגיעות לרוחב של 13 מ"מ, שזה לפי החובה ההלכתית.

קניית תפילין לפי הצרכים והתקציב

חשוב בכל קנייה של תפילין לבדוק את הצרכים שלכם, מה התדירות לשימוש בתפילין ומה התקציב שלכם עבור העניין. כך יהיה יותר קל לבחור. בהרבה מקומות שבהם מוכרים תפילין תוכלו למצוא מגוון גדול של סוגי תפילין, מעור דק או מעור עבה בגודל כזה או אחר, ברמת איכות גבוהה או ברמה יותר נמוכה והכי חשוב שיהיו כשרות ומוסמכות על ידי מוכשרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *