כיצד נקבע מחיר תפילין?

שתפו את הפוסט בין חברים

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

הפעם הראשונה שהאדם פוגש בתפילין היא בהגיעו לגיל המצוות, גיל 13. אז הנער מתחיל להניח אותה מדי יום, למעט בשבת וחגים. היום ניתן למצוא מגוון של סוגי תפילין, שמשתנים באיכות שלהם, בהידור כשרות שלהם וכן במחיר.

קניית תפילין היא לא דבר מורכב, אבל כדאי להכיר את סוגי התפילין הקיימים בשוק היום ומה המחירים ולפי אילו פרמטרים הוא נקבע. במאמר להלן, נסביר על סוגי התפילין השונים, ונענה על השאלה איך קובעים מחיר של תפילין.

לתפילין יש שלושה רכיבים והם: פרשיות תפילין, בתי תפילין ורצועות התפילין.

פרשיות התפילין- זה למעשה התוכן שלהן. הרבה אנשים מעדיפים לרכוש פרשיות שהן מהודרות משמע שכתובות בהידור. כתביה שהיא מעט מרושלת יכולה להיות הרבה יותר זולה אך צריך לבדוק שהיא כשרה.

בתי התפילין- את בתי התפילין ניתן לחלק לשניים, תפילין שהוא מעור של בהמה גסה או תפילין שהוא מעור של בהמה דקה.
הדקה-  גם היא מתחלקת לשניים, פשוטים יותר ופשוטים מהודרים ושניהם כשרים. המחיצות הדקות עשויות מעור של כבש או עז. היתרון שלהם הוא בעובי שלהם ומה שמאפשר את מידת העמידות. מחיר תפילין שהוא מעור של בהמה דקה, יהיה זול יותר מעור של בהמה גסה, ויכלול את הכתיבה של סופר סת"ם שהוא מומחה ומוסמך.
גסה- היא עשויה מעור של שור שהוא עור עבה שעובר ריכוך, שימור וכיפוף במכונה מיוחדת. להבדיל ממחיר של תפילין מעור של בהמה דקה, מחיר של בהמה גסה הרבה יותר גבוה והעור גם עמיד יותר.

רצועות תפילין- זה המרכיב הכי זול וניתן לרכוש רצועות שהן פשוטות שמגיעות לרוחב של 13 מ"מ, שזה לפי החובה ההלכתית.

קניית תפילין לפי הצרכים והתקציב

חשוב בכל קנייה של תפילין לבדוק את הצרכים שלכם, מה התדירות לשימוש בתפילין ומה התקציב שלכם עבור העניין. כך יהיה יותר קל לבחור. בהרבה מקומות שבהם מוכרים תפילין תוכלו למצוא מגוון גדול של סוגי תפילין, מעור דק או מעור עבה בגודל כזה או אחר, ברמת איכות גבוהה או ברמה יותר נמוכה והכי חשוב שיהיו כשרות ומוסמכות על ידי מוכשרים.

אולי יעניין אתכם

השכרת ציוד לאירועים
כללי
dolev

השכרת ציוד לאירועים

לכל אירוע יש את הייחודיות שלו. אם זה במיקום האירוע, סוג האוכל ומגוון אלכוהול משובח ועוד. לא כל אירוע חייב להביא להוצאה גדולה. השכרת ציוד

קרא עוד »
טבעת אירוסין זהב לבן
שונות
dolev

טבעת אירוסין זהב לבן

לא מעט גברים מתלבטים בשאלה הנצחית- איזו טבעת אירוסין כדאי לרכוש לבת הזוג שלהם? היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של טבעות, אך

קרא עוד »
כללי
dolev

גרילמן לאירועים

כולנו מכירים את שיחות ארוחת שישי שבת שבהן מתכננים את הדברים הכי לא צפויים שיקרו במהלך השבוע בקרוב: לעשות על האש יחד עם כל בני

קרא עוד »
צילום אירוע וירטואלי
צילום אירועים
dolev

צילום אירוע וירטואלי

לא מעט ארגונים משיקים מדי פעם בפעם אירועים שונים. בין אם מדובר על אירועי עובדי חברה, בין אם מדובר על אירועים הרלוונטיים לצורך השקת מוצר

קרא עוד »