אירועים

איך לומדים מקצוע שאוהבים?

19 ביולי 2017 על-ידי dolev ב- כללי עם 0 תגובות

איך לומדים מקצוע שאוהבים?

אחת הפנטזיות של רבים מהאנשים היא לעבוד במקצוע שהם אוהבים. עבודה מסוג זה היא בדרך כלל עבודה שכוללת יצירה, מעוף והמון מחשבה. אבל איך לומדים מקצוע שאוהבים? הכנו עבורכם כמה טיפים לבחירת מקצוע מתאים.

חשבו על מה שאהבתם לעשות שהייתם ילדים – אנשים שעובדים במקצוע שהם אוהבים בדרך כלל מוצאים קשר כלשהו בין המקצוע שהם עוסקים בו, לדברים שאותם אהבו בילדות. חשבו מה אהבתם לעשות בילדות: האם אהבתם לצייר? ליצור? האם אהבתם לכתוב? או אולי בכלל אהבתם לחקור ולפתח דברים שונים כמו גם לבנות? נסו לפתח שוב את האהבות השונות מהילדות שלכם ולכוון אותם למקצוע שאתם עוסקים בו בבגרותכם.

דמיינו את עצמכם עובדים במקצוע – כאשר אתם חושבים על המקצוע שאתם רוצים לעבוד בו, או ללמוד אותו, עצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם עובדים במקצוע. נסו לדמיין מי עובד סביבכם? איך נראית סביבת העבודה שלכם? כיצד אתם קמים בבוקר לעבודה והאם אתם מאושרים? בכך תוכלו להתחיל ליצור לכם את התנאים לעסוק בעבודה שאתם אוהבים.

בדקו איזה מקצועות יצירתיים ישנם כיוםלימוד עיצוב גרפי, לימודי כתיבה יוצרת, לימוד מוזיקה, לימוד נגרות, לימודי שף ועוד ,כולם יקדמו אתכם לעבודה שתמיד חלמתם עליה. ככל שתלמדו יותר את התחום כך תתקצר הדרך אל המקצוע הנחשק.

הרחיבו אופקים – חשוב לחשוב רחוק וללמוד יותר ולהרחיב אופקים אודות המקצוע שלכם. חלמו בגדול ונסו בדרכים יצירתיות להגשים את חלומכם. סיימתם לימוד עיצוב גרפי אבל אתם לא מצליחים להתקבל לעבוד במשרד פרסום או במערכת עיתון? לא נורא. פרסמו את עצמכם והתחילו בעבודתם פרטיות מהבית. לאט לאט תוכלו להקים עסק ולהתרחב בתחום ובכך לנהל לעצמכם את סדר היום כעצמאיים בעבודה שאתם אוהבים.

הגיעו לשיעורי ניסיון במגוון תחומים – כדי  להבין טוב יותר מה מושך אתכם ומה מתאים לכם, רצוי לפני שאתם מתחילים ללמוד את המקצוע שאתם אוהבים להגיע לשיעורי ניסיון בתחומים שונים. בדקו עם המכללות השונות והאוניברסיטאות אם אתם יכולים להגיע לשיעורי ניסיון בתחומים השונים. בכך יהיה לכם קל יותר להחליט.

תשאיר הודעה

כתובת הדוא ל שלך לא יפורסם. שדות חובה מסומנים *

*