מופעי שירה בציבור לאירועים

אירועים הם כאלה שבהם תמיד חייב להיות האלמנט הזה של המוזיקה, רק שבכל פעם מחדש אירוע יכול להיות עם מוזיקה שמגיעה בכל סוג ובכל צורה. מוזיקה היא הרבה יותר מחברת כאשר היא קיימת באזור ספציפי ובשפה אחת, ולכן זה מרגיש הכי טבעי שאפשר כאשר שרים את השירים בשפת האם על פני כל סוג של שפה זרה.

באירועים תמיד חייבים את המוזיקה בתור עניין מרכזי או משהו ברקע בלבד, ורק צריכים לדעת באיזה סוג של אירוע מדובר ולתכנן בהתאם את הבחירה של זמר, להקה, תקליטן או מנחה של ערב שירה בציבור מועדף.

משדרגים את האווירה

זה יכול להיות אירוע עסקי שבו מזמינים את אנשי המחלקות השונות למפגש חברתי נחמד, בו ישנה מוזיקת רקע נוחה להאזנה ולא מעט מגשי אירוח שעליהם ישנן מנות שמיועדות לקדם את התזוזה של כל אחד מן האנשים ולמנוע מהם להתמקם במקום אחד. אבל, אם באמת רוצים לשנות את האווירה וליצור אירוע שבו יכולים לגבש את כל אנשי הצוות הללו למשהו הרבה יותר בעל מכנה משותף יכולים לקחת את הדבר הזה שאליו כולם מחוברים, המוזיקה ולהביא אליה את הייחודיות הזו של ערבי שירה בציבור עם מופע שבו יש את כל הרפרטואר הנהדר של משוררים בולטים בישראל משנת הקמתה. זה הרבה יותר מחבר וזה הרבה יותר נעים מאשר הצורך לפתח שיחה.

מופע ישראלי בכל הגוונים והסגנונות

אירוע שבו יש ערב של שירה בציבור הוא לא חייב להיות כזה שבו שרים את כל השירים הוותיקים של המשוררים הכי וותיקים של הארץ. אלו גם לא חייבים להיות שירים של עתות מלחמה. השירים הישראלים חולשים על פני כל האספקטים השונים של החיים, ומהם יכולים למצות רשימה של שירים עבור ערב שבו ילדים קטנים יושבים לשירה משותפת, אנשים מבוגרים אשר מחפשים אחר ערב שמלא בשירי אהבה ואף ליצירה של ערב שבו המוזיקה היא כזו אשר תוססת ובקושי מצליחים לשמור במהלכו על מצב של ישיבה. ישנו מגוון רחב של מופעי שירה, מהם צריכים לבחור את האחד שהכי רלבנטי עכשיו.

שירה בציבור בתל אביב – איך מוצאים מפעיל טוב?

שירה בציבור הפכה לנחלתם של אנשים רבים של צעירים ולא רק של מבוגרים, וזאת בשל היכולת של מפעילים טובים להנגיש את הפעילות ולהפוך אותה לפעילות כיפית מהנה צעירה ומגבשת. שירה בציבור הייתה מאז ומעולם משהו מאד כיפי וישראלי, והיא מאחדת בין אנשים תוך ששירה בציבור היא חוויה משחררת וכיפית במיוחד וניתן לערך אותה בכל מקום. אבל כדי ששירה בציבור באמת תהיה חוויה נפלאה, דרוש לכך מפעיל טוב ומנחה כריזמטי. אבל כיצד מוצאים מנחה טוב לשירה בציבור? הכל בהמשך.

 לפני הכל – מה צריך שיהיה במנחה טוב לשירה בציבור?

כדי שתוכלו למצוא מנחה טוב לשירה בציבור הכנו עבורכם רשימה של תכונות ומאפיינים שצריכים להיות במנחה טוב לשירה בציבור:

כריזמה – מנחה טוב לשירה בציבור צריך להיות כזה שיסחף את הקהל. מנחה כריזמטי חייה להיות כזה שידע מהן הדרכים לגרום לקהל לשיר ולא לשבת בשקט ואין זה משנה איזה סוג קהל נמצא מולו.

רשימת שירים – חשוב שהמנחה ידע להתאים את רשימת השירים לסוג הקהל. מנחה טוב מן הסתם לא יתאים רשימת שירי רוק כבד לקהל הקיבוץ כמו שהוא לא יתאים רשימת שירי 'אנו באנו' לקהל של נערים. ההתאמה מאד חשובה.

ציוד – עוד יש לשים לב לציוד שמביא עמו המנחה. חשוב שהמנחה ידאג למערכת הגברה, טכנאי סאונד טוב, ואיכות ציוד שתתאים לכמות הקהל שלכם.

נגינה – שימו לב שהמחנה מגיע עם כלי נגינה שמתאים לשירה בציבור כמו למשל גיטרה חשמלית, גיטרה קלאסית אורגן או פסנתר.

אז כיצד מוצאים מנחה טוב לשירה בציבור בתל אביב?

אם אתם מארגנים שירה בציבור בתל אביב או בכל מקום במרכז הארץ חשוב למצוא מנחה טוב במספר דרכים:

  • דרך המלצות – חפשו מנחה טוב דרך המלצות של חברים שכבר ארגנו שירה בציבור והם מכירים מנחה טוב שהם יכולים להמליץ עליו.
  • דרך אתרי האינטרנט – כיום ישנם מגוון מנחי שירה בציבור שלהם אתרי אינטרנט בהם המלצות וסרטוני וידאו.
  • דרך רשתות חברתיות – גם דרך הרשתות החברתיות ניתן לקבל המלצה טוב על מנחה מומלץ לשירה בציבור.

בהצלחה!

ערב שירה בציבור

בא לכם על ערב קליל ארץ ישראלי בפגישת מחזור עם החבר'ה מהתיכון? קבעו לכם ערב שירה בציבור שיחבר בניכם על ידי שירה מאוחדת ומרנינה. בשנים הראשונות של מדינת ישראל, אנשי הקיבוץ ואפילו המעברות נהגו לשבת סביב המדורה ולשיר שירים על ישראל הקטנטונת. להמשיך לקרוא ערב שירה בציבור